Podstawą prawidłowo funkcjonującego biura są odpowiednio dobrane meble, urządzenia biurowe i artykuły papiernicze. Te ostatnie, choć najbardziej niepozorne, w znaczący sposób mogą ułatwić naszą biurową pracę.

Data dodania: 2017-05-23

Wyświetleń: 617

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Must have” każdego biura. 5 przedmiotów, bez których się nie obędziesz

Pamiętaj, że niezwykle istotnym jest, aby Twoi pracownicy mieli pod ręką wszystkie niezbędne im przedmioty. Pojemne biuro z przestronnym blatem to baza, którą należy odpowiednio wypełnić. Wybierając akcesoria biurowe, kieruj się jakością i funkcjonalnością. Postaw na sprawdzone firmy, które zagwarantują Ci  produkty odpowiedniej klasy. Wiedz, że diabeł tkwi w szczegółach. Artykuły biurowe, które kupisz, będą Ci towarzyszyć każdego dnia. Zacinający się długopis, czy słabej jakości papier mogą skutecznie uprzykrzyć Ci czas spędzony w pracy.

Wysokiej jakości długopisy dla pracowników

Nie wiesz od czego zacząć swoje zakupy biurowe? Pozwól, że Ci podpowiemy! Dobry długopis to absolutna podstawa. Każdy z pracowników powinien mieć swoją, zawsze gotową do pracy pulę długopisów. Choć coraz częściej piszemy na komputerach, cały czas używamy tradycyjnych przyborów piśmienniczych. Dobrze dobrany długopis przyda się nam podczas tworzenia codziennych notatek i list zadań, a także podczas podpisywania umów czy faktur.  Wybór tego narzędzia jest szczególnie ważny w przypadku osób, które używają go w codziennej pracy. Odpowiedni model może zwiększyć naszą produktywność i inspirować nas do tworzenia. Pamiętaj, że długopis należy dobrać do wielkości dłoni. Nie może być ani za wąski, ani za szeroki. Ważna jest także jego długość. Zbyt krótki długopis, choć zmieści się w każdej kieszeni i portfelu, może się okazać niepraktyczny. Przy szybkim notowaniu może wypadać z ręki, a przy dłuższym użytkowaniu może się okazać po prostu niewygodny.  Podczas zakupu długopisów, zwróć uwagę na grubość końcówki. Powinna być ona dopasowana do charakteru pisma i wielkości liter, jakie kreślimy. Jeżeli szukasz długopisu uniwersalnego, który posłuży wielu Twoim pracownikom, wybierz grubość 0,5 mm. Pamiętaj także o tym, aby zwrócić uwagę na skuwkę długopisu. Odpowiedni klips ułatwi przechowywanie Twojego narzędzia w torebce oraz w kieszeni. To wygodne rozwiązanie dla tych, którzy dużo podróżują i potrzebują narzędzia kompatybilnego z ich trybem pracy.

Eleganckie pióro wieczne dla biznesmena

Alternatywą dla długopisu może być pióro wieczne, choć różni się ono nieco swoim zastosowaniem. Długopis to idealny kompan tych osób, które notują dużo i szybko. Pióro wieczne sprzyja wolniejszemu, eleganckiemu stawianiu znaków, choć należy pamiętać o tym, że są one zróżnicowane, a każdy model sprawdzi się w innej roli.  Lżejsze pióra wieczne, z  obudową wykonaną z plastiku lub innych tworzyw sztucznych sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Ciężkie, metalowe obudowy stworzone są do składania eleganckich podpisów podczas spotkań biznesowych i firmowych konferencji. Wybierając pióro, należy zwrócić uwagę na stalówkę, które jest sercem każdego pióra wiecznego.  Istotnym jest zarówno materiał, z jakiego została wykonana, jak i jej grubość. Podobnie jak w przypadku długopisów, znajdziemy pióra o różnej grubości, jednakże nie jest ona opisywana za pomocą liczby oznaczającej milimetry, a za pomoca systemu literowego. Wśród stalówek znajdziemy urządzenia o szerokości EF (extra fine – bardzo cienkie), F (fine – cienkie), M (medium – średnie), B (bold – gruba) oraz BB (double bold – podwójnie gruba). Warto jednak pamiętać, że system ten nie jest zestandaryzowany, a więc grubość F może oznaczać różną szerokość stalówki w przypadku dwóch różnych producentów. Przed zakupem wypróbuj swoje nowe pióro, aby mieć pewność, że grubość stalówki Ci odpowiada. Zwróć także uwagę na design, jaki wykorzystuje dany projekt pióra. Jeżeli jesteś osobą nowoczesną, możesz wybrać projekt, wykorzystujący intensywne kolory i zdecydowane kształty. Osobom o bardziej tradycyjnym podejściu do biznesu proponujemy bardziej wytworne pióra w klasycznych kolorach, takich jak srebro, granat lub czerń.

Kolorowe długopisy do sporządzania notatek

Uzupełnieniem przybornika wypełnionego tradycyjnymi, czarnymi i granatowymi długopisami oraz piórem są długopisy kolorowe. Pełnią one wszelakie funkcje i okazują się niezbędne podczas prowadzenia notatek. Z pewnością przydadzą się każdemu, który tworzy listy zadań lub rozrysowuje swoje projekty na papierowych arkuszach. Różne kolory pozwolą na wyodrębnienie co ważniejszych kwestii czy też na podkreślenie istotnych partii tekstu. Na rynku artykułów piśmienniczych znajdziemy wiele długopisów we wszystkich kolorach tęczy. Możemy wybierać dowolnie, zależnie od tego, co chcemy osiągnąć. Niektóre kolory bardzo dobrze kontrastują z białą kartką, inne, tak jak czerwony, przeznaczone są przede wszystkim do korekty, jeszcze inne mają przede wszystkim wymiar zdobniczy. Wybierz swoją ulubioną barwę i sprawdź, jak prezentuje się na białej kartce papieru. Używaj go zawsze, gdy chcesz coś wyodrębnić, podkreślić lub ozdobić. Nie bój się koloru. To, że jesteś profesjonalnym, poważnym pracownikiem nie oznacza, że powinieneś rezygnować z wielobarwności w swoim biurze.

Pudełka i teczki na dokumenty dla profesjonalnej archiwizacji

Nie ma takiego biura, w którym archiwizacja nie grałaby dużej roli. W każdej firmie powstaje bardzo dużo różnego rodzaju druków, faktur, umów i ofert handlowych. Wszystkie te akta należy odpowiednio posegregować, aby nie martwić się o chaos i niemożność odnalezienia odpowiedniego papieru. Im szybciej, wyposażysz się w odpowiednią liczbę teczek i segregatorów, tym lepiej. O archiwizację dbaj na bieżąco, a będziesz mieć pewność, że w Twojej firmie panuje porządek i że w razie potrzeby bez większych problemów odnajdziesz  potrzebny Ci dokument. Pudełka na dokumenty okazują się szczególnie przydatne w przypadku przeprowadzek i przenosin – w znaczący sposób ułatwiają przenoszenie i transport skatalogowanych dokumentów. Różne kolory tego rodzaju artykułów biurowych oraz etykiety umożliwiające opis danej teczki na dokumenty z pewnością ułatwią Ci orientację w rosnącej z dnia na dzień dokumentacji.

Artykuły biurowe dopasowane do Twojej firmy

Wymienione przez nas artykuły to absolutne minimum, w które powinieneś wyposażyć swoje biuro. Z pewnością przydadzą Ci się inne artykuły biurowe, takie jak papier do ksero, plastikowe półki na dokumenty czy nożyczki i zszywacz. Pamiętaj o tym, że każde biuro ma swoją specyfikę i powinno dopasować listę artykułów biurowych do swoich własnych potrzeb. Testuj, porównuj, eksperymentuj, a z pewnością dojdziesz do tego, co jest najlepszą dla Ciebie opcją. Pytaj swoich pracowników o refleksje związane z wyposażeniem biura i słuchaj ich wskazówek. Ważnym jest, aby artykuły biurowe ułatwiały im pracę, dlatego ich opinia powinna być dla Ciebie kluczowa.

Licencja: Creative Commons