Udekorowanie salonu i strefy kominkowej na Święta Wielkanocne to jeden z przyjemniejszych etapów wiosennych porządków. Wykorzystanie uroku portalu kominkowego do wielkanocnej aranżacji nada pomieszczeniu zupełnie nowego wyglądu. Jak udekorować kominek na Wielkanoc?

Data dodania: 2017-03-30

Wyświetleń: 1817

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak udekorować kominek na Wielkanoc?

Nic tak nie jednoczy podczas świątecznych rodzinnych spotkań jak wspólne chwile spędzone przy wielkanocnym stole. Chcąc podkreślić niezwykłą atmosferę Świąt Wielkiej Nocy i zaskoczyć najbliższych, warto przyozdobić na tę okazję salon i kominek, który jest jego centralnym punktem. Do poszczególnych rodzajów kominków pasują inne typy dekoracji. Jak umiejętnie udekorować portal kominkowy na Wielkanoc, żeby nie przesadzić z ozdobami i jednocześnie uzyskać pożądany efekt?

Zanim kupimy dekoracje wielkanocne warto najpierw zastanowić się, które z nich możemy wykorzystać do przyozdobienia naszego kominka. Nowoczesne, wbudowane w ścianę kominki dają nam pod tym względem znacznie mniejsze pole do popisu niż marmurowe kominki francuskie lub klasyczne, które posiadają dodatkową przestrzeń nad obudową. Wybierając ozdoby kominkowe warto najpierw zastanowić się nad kolorami, które wykorzystamy w naszej wielkanocnej aranżacji. Postarajmy się zgrać kolory dominujące w strefie kominkowej z tymi, które zagoszczą na naszych stołach i w oknach. Sprawdzą się tu pastelowe róże, mięta, soczysta zieleń i wszelakie żółte akcenty. Gdy mamy już wybrany kolor przewodni możemy pomyśleć nad kształtem ozdób, które najlepiej będą podkreślały styl i charakter naszego kominka. Dobrym pomysłem jest zawieszenie wzdłuż ekranu naturalnego sznurka, do którego możemy przypiąć spinaczami girlandy, kolorowe wydmuszki lub filcowe dekoracje z charakterystycznymi motywami wielkanocnymi. Kominki francuskie i klasyczne mają dodatkową półkę nad paleniskiem, na której możemy ustawić wazony z baziami lub wiosennymi kwiatami takimi jak narcyzy, tulipany, hiacynty lub jaskry. Ciekawie będzie prezentowała się również rzeżucha lub owies, który możemy zasadzić w słoiczku udekorowanym rafią oraz różnego typu figurki wielkanocnych zajączków, kurczaków lub baranków. Jeśli posiadamy nowoczesny kominek wbudowany w ścianę, do ozdobienia paleniska możemy wykorzystać wieniec z bukszpanu lub zawiesić nad nim kompozycję z gałązek bazi. Taki bezpretensjonalny roślinny motyw doskonale zgra się ze współczesnym stylem nowoczesnego kominka.

Wybierając ozdoby kominkowe starajmy się postawić na jeden dominujący akcent, który będzie współgrał z kolorami na wielkanocnym stole. Umiejętnie dobrane ozdoby wielkanocne sprawią, że wnętrze stanie się bardziej wesołe i nabierze świątecznego, wiosennego klimatu. Sposobów na udekorowanie kominka jest nieskończenie wiele i tak naprawdę wszystko zależy tu od naszej kreatywności i zaangażowania. Pamiętajmy, że najpiękniejsze ozdoby to takie, które wykonamy sami, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu i stworzyć dekoracje, które będą oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena