Problem trądziku dotyka nie tylko nastolatków ale każdego bez względu na wiek. Trzeba go nie tylko eliminować, ale także zapobiegać jego nawrotowi.

Img

Do trądziku dochodzi, gdy czynności gruczołów łojowych sa nadmiernie pobudzone (tzw. łojotok).

Objawami trądziku są zaskórniki, grudki i krostki, popularnie nazywane wągrami lub pryszczami. Ich powstawanie wiąże się z nadmiernym wytwarzaniem łoju i wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych skóry powądującym zaczopowanie przewodu.

Podczas leczenia trądziku ważne jest zahamowanie nadmiernego wydzielania sebum przez gruczoły łojowe, odblokowanie porów oraz działanie przeciwzapalne. Dzięki tym zabiegom skóra odzyskuje zdrową kondycję i nie musisz martwić się więcej o czerwone wypryski na twarzy! Dodatkowo, należy stosować odpowiednie preparaty zapobiegające pojawianiu się nowych zmian na twarzy, takich jak grudki, krosty, zaskórniki czy torbiele ropne, będące efektem stanu zapalnego.

Przyczyny pojawienia się trądziku mogą także leżeć po stronie zaburzeń hormonalnych, a za te w przypadku zmian skóry odpowiadają najczęściej androgeny, dlatego ważne jest, żeby stosowane prze ciebie preparaty poradziły sobie nawet z tym problemem.

Co pomaga w walce z trądzikiem:

  • czerwona koniczyna -  pomaga ograniczyć nadmierne wydzielanie łoju
  • Sarsaparilla - redukuje stany zapalne skóry oraz skutecznie wspomaga łagodzenie trudno gojących się ran,
  • wyciąg z pestek winogron - działaja przeciwzapalnie. Posiada przeciwutleniacze i właściwości przeciwhistaminowe, a także kwas linolowy, który zmiękcza i wygładza skórę oraz wypełnia przestrzenie międzykomórkowe,
  • liść pokrzywy - wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwłojotokowe, oraz przeciwtrądzikowe. Aktywuje procesy regeneracji skóry oraz odnowy tkanek,
  • witamina C - odgrywa ważną rolę w odbudowie skóry, zwłaszcza w przypadku blizn potrądzikowych. Jest również potrzebna do produkcji kolagenu w organizmie, dzięki któremu możliwe jest gojenie się ran. Witamina C to przeciwutleniacz, który hamuje działanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za uszkodzenia komórek skóry,
  • cynk - niedobór cynku w organizmie jest bezpośrednią przyczyną powstawania trądziku, dlatego jego obecność jest niezmiernie ważna dla zdrowej kondycji skóry.

Ważne jest by czuć sie dobrze, a zdrowy wygląd poprawia samopoczucie.

Licencja: Creative Commons