Działając wiele lat w MLM poznałem ten system dosyć dobrze. Dla osób działających w MLM moje przemyślenia i opinie mogą być cenne lub wywołać u nich głębokie oburzenie, a jeśli ktoś chce przystąpić do systemu może poczuć zakłopotanie, obawę lub pomoże to podjąć świadoma decyzję o przystąpieniu do MLM.

Data dodania: 2013-07-01

Wyświetleń: 1452

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To co mówią na spotkaniach i prezentacjach biznesowych i co z tego jest prawdą:

1. Zyskasz niezależność finansową i będziesz miał własną "firmę", a tak naprawdę działając w MLM jesteś pośrednikiem, który może budować swoją "firmę" czyli strukturę zachęcając innych do podjęcia współpracy za co otrzymuje od firmy wynagrodzenie. Jednak są firmy, które narzucają sposób pracy więc warto poszukać takiej firmy, która daje możliwość wcielania własnych pomysłów i jednocześnie pomaga w ich realizacji.

2. Nie musisz posiadać dużego kapitału na start, z moich obserwacji i doświadczenia wynika, że aby rozpocząć współpracę z firmą MLM należy posiadać minimum 100zł lub wykonywać limity sprzedażowe żeby nie wypaść ze struktury lub nie stracić prawa do prowizji od partnerów poniżej.

3. MLM daje pewność pracy - nikt nie może Ciebie zwolnić, natomiast istnieje ryzyko, że firma zniknie nagle z rynku i tracisz swoje źródło dochodu, dlatego jeśli to ma być Twoje główne źródło dochodu musisz budować co najmniej dwa biznesy równocześnie.

4. Firmy bardzo często wymagają zrobienia listy kontaktów do rodziny i znajomych, żeby to im właśnie oferować w pierwszej kolejności produkty czy usługi, pamiętaj jednak, że w ten sposób łatwo do siebie zrazić rodzinę i stracić przyjaciół, dlatego firma powinna uczyć jak pozyskiwać nowe kontakty, najlepiej uczą tego firmy finansowe i MLM-y internetowe.

5. Nieprawdą jest, że w MLM trzeba włożyć mało czasu i zarabiać fortunę, dlatego osoby chcące pracować mało i zarabiać fortunę niech nigdy nie pracują w MLM, bo ten rodzaj pracy wymaga włożenia bardzo dużej ilości czasu i pracy żeby osiągnąć sukces.

Życzę sukcesów

Licencja: Creative Commons