Aranżacja łazienki ma ogromny wpływ na sposób i jakość wykonywania codziennych czynności higienicznych i biologicznych. Dobrze dobrane i zestawione meble łazienkowe z odpowiednią ceramiką i armaturą powinny tworzyć harmonię, która pozwoli nam się zrelaksować i wyciszyć.

Data dodania: 2017-01-25

Wyświetleń: 1668

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybieramy meble do łazienki

W artykule skupimy się na istotnych aspektach, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru mebli łazienkowych, tak by odpowiednio komponowały się z wnętrzem naszej łazienki i stanowiły dodatek zarówno atrakcyjny wizualnie jak i praktyczny.

 

Na początek armatura i ceramika

Meblowanie, czy też urządzanie łazienki powinniśmy zawsze rozpoczynać od rozlokowania w wygodnym dla siebie miejscu ceramiki i armatury sanitarnej. Dzięki temu bardzo szybko otrzymamy przestrzeń, którą można zagospodarować meblami oraz dobrać odpowiedni wygląd i rozmiar mebli do zainstalowanej już umywalki, kompaktu WC czy prysznica.

 

Wymiary mają znaczenie

Równie istotnym aspektem przy wyborze mebli do łazienki jest odpowiednie wymierzenie potrzebnej do zagospodarowania przestrzeni. Meble łazienkowe nie powinny być zbyt wielkie i zajmować zbyt wiele powierzchni użytkowej, szczególnie kiedy do dyspozycji mamy nieco mniejszą łazienkę. Należy pamiętać by szafki łazienkowe były odpowiednio oddalone od umywalki czy toalety, tak by nie utrudniały korzystania z nich na co dzień. Szafki pod umywalkę również należy odpowiednio wymierzyć i dopasować tak, by pozostawić jak najmniej prześwitu pomiędzy szafką a spodem umywalki. Półki zawieszone na ścianach nie mogą blokować dostępu do sedesu czy utrudniać korzystanie z umywalki, dlatego zaleca się by ich montaż odbywał się z dala od przestrzeni użytkowej łazienki.

 

Meble łazienkowe muszą pasować swoimi wymiarami nie tylko do armatury łazienkowej, ale i do nas samych. Nie należy iść w tej kwestii na ustępstwa, bowiem funkcjonalność łazienki to podstawowe kryterium, którym należy się kierować. Zbyt wysoko zawieszona szafla z lustrem czy szafki łazienkowe, które nie otwierają się do końca czy zostały zamontowane zbyt nisko nie będą sprzyjały nam w codziennym użytkowaniu łazienki.

 

Właściwy wybór szafek do łazienki

W przypadku wyboru szafek, do naszej dyspozycji są szafki wiszące i stojące, popularne słupki, szafki z szufladami oraz zamykanymi drzwiczkami. Oddzielną kategorię stanowią szafki pod umywalkę, które najczęściej, choć nie zawsze kupuje się w komplecie z umywalką. Komplet gwarantuje nam odpowiednie dopasowanie do siebie obydwu elementów.

 

Jeżeli nie dysponujemy dużą przestrzenią w łazience, to świetnym rozwiązaniem mogą być szafki łazienkowe wiszące, które pozwolą na skorzystanie z nich bez potrzeby zastawiania podłogi, co skutkuje również optycznym zwiększeniem przestrzeni. Dobrym przykładem wykorzystania szafki wiszącej są szafki montowane nad umywalką, których powierzchnia pokryta jest lustrem.

 

Szafki łazienkowe stojące są z reguły bardziej pojemne, jednak zabierają przestrzeń na podłodze i wymagają by się do nich schylać. Jeżeli nasza łazienka posiada wnęki to będą one dobrym miejscem do zamontowania szafki i wykorzystania przestrzeni jak najlepiej jest to możliwe. Szafki tupu słupki są wąskie i wysokie, dzięki czemu nie zabierają zbyt wiele miejsca, a oferują nam wiele przestrzeni użytkowej, która w łazience z pewnością się przyda.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena