Dla każdego mężczyzny, który postanowił zapuścić brodę, bardzo ważne jest, aby znać podstawowe zasady jej pielęgnacji. Błędnie uważa się, że brodaci mężczyźni zapuszczają brodę w celu skrócenia czasu opieki nad twarzą.

Data dodania: 2016-10-25

Wyświetleń: 1877

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nawet, jeśli uda się znaleźć przedstawiciela płci męskiej, który właśnie maskuje twarz w taki sposób, to wyglądać będzie odpychająco. Żeby tak się nie działo, przedstawimy niezbędnik zadbanego brodacza.

Mistrzowie zajmujący się tworzeniem obrazów profesjonalnych męskich bród posiadają arsenał narzędzi i urządzeń potrzebnych do opieki nad wąsami i brodą. Na pierwszy rzut oka identyczne narzędzia mają zupełnie inne właściwości, takie jak długość i szerokość ostrza, kąty nachylenia powierzchni cięcia na uchwycie, i tym podobne. Takie urządzenia znacznie uproszczają proces kreatora. Jednakże, brodaci mężczyźni, którzy zdecydowali się na własną rękę zająć się roślinnością na twarzy, nie potrzebują takiej szerokiej gamy narzędzi. Wszystko, co jest potrzebne w tym przypadku - wysokiej jakości nożyczki i wygodny trymer.

Oprócz narzędzi do korygowania kształtów i rozmiarów potrzebny jest dobry grzebień. Ważne jest, aby miał rzadkie i grube zęby, które będą w stanie uczesać włosy na brodzie. Aby dbać o wąsy potrzebny jest grzebień z rzadkimi i gęstymi ząbkami. Aby kupić te cacki to najlepiej udać się do sklepu, który sprzedaje specjalne narzędzia i akcesoria fryzjerskie. Dość często jakościowe grzebienie są sprzedawane wraz z trymerem.

Aby skutecznie dbać o brodę, nożyczki i grzebienie nie są wystarczające, potrzebne są i inne niezbędne środki, aby zapewnić czystość i schludność Twojej twarzy. Broda, jak włosy na głowie, wymaga regularnego mycia, więc każdy brodaty człowiek musi mieć w swojej łazience specjalny szampon i odżywkę. Główna zasada, żeby te płyny były odpowiednio dobrane do rodzaju skóry.

Brodacz, który nie pokazuje się w towarzystwie bez papierosów, nie powinien zapominać o konieczności stosowania dodatkowych środków aromatyzujących jego roślinność na twarzy. Wszystkie włosy wyjątkowo dobrze pochłaniają zapachy, tytoń nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Najczęstszym sposobem uratowania od takiego zapachu jest wykorzystanie olejków z pomarańczy, drzewka różowego, rumianku, neroli i kadzidła.

Wiele osób korzysta z lakieru do włosów lub żelu do stylizacji brody. Procedura ta nie jest konieczna. W ten sposób można łatwo wyróżnić się z towarzystwa brodaczy, nadając wyrafinowaną formę swojemu zarostowi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena