Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna to sprawdzone sposoby na utratę zbędnych kilogramów. Ale co z osobami, które wykonały szereg działań, a wymarzona figura nadal jest  poza ich zasięgiem? Co z tymi, którzy nie mają czasu, energii na podjęcie wysiłku związanego z odchudzaniem? Kriolipoliza to idealne rozwiązanie dla nich

Data dodania: 2016-08-11

Wyświetleń: 1260

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kriolipoliza - odchudzanie bez ryzyka i wysiłku

Kriolipoliza jako alternatywa wobec chirurgicznej liposukcji

To nieinwazyjna metoda redukcji powierzchniowej tkanki tłuszczowej. Nieinwazyjna, bo odbywa się bez ingerencji skalpela, ryzyka powikłań oraz długiej i nierzadko bolesnej rekonwalescencji. To efektywny sposób na utratę zbędnych kilogramów bez diety i ćwiczeń oraz drastycznych, agresywnych działań, które z założenia mają być skuteczne, a w rezultacie przynoszą jedynie szkody dla zdrowia.

Mechanizm działania kriolipolizy

Podstawę do stworzenia tej metody stanowiło odkrycie, iż komórki tłuszczowe zwane adipocytami obumierają w obniżonej temperaturze, która jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek. Adipocyty magazynują trójglicerydy, które podczas chłodzenia ulegają krystalizacji. W efekcie wzrasta objętość komórek tłuszczowych, pękają ich błony komórkowe oraz ustają funkcje życiowe. Tworzy się miejscowy stan zapalny, w czasie którego układ limfatyczny usuwa uszkodzone oraz martwe komórki tłuszczowe. Ich pozostałości metabolizuje wątroba.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy? Czy jest w pełni bezpieczny?

Zabieg kriolipolizy trwa od 30 do 60 minut Jest przeprowadzany przy użyciu maszyny wyposażonej w głowicę wykorzystującą podciśnienie, która zasysa fałd skóry, a następnie poddaje go działaniu niskiej temperatury. Proces ten nazywany jest kontrolowaną hipotermią. Oznacza to, że komórki tłuszczowe są niszczone w sposób selektywny, w miejscu oddziaływania głowicy, bez wyrządzania szkód wobec okolicznych tkanek. W celu zabezpieczenia powierzchni skóry przed odmrożeniem stosuje się specjalny żel lub matę anty – odmrożeniową. Zabieg jest bezpieczny, nie ma zagrożenia uszkodzenia skóry lub organów wewnętrznych.

Czy są jakieś skutki uboczne?

W miejscu objętym działaniami zabiegowymi skóra jest zaczerwieniona. Istnieje również możliwość pojawienia się niewielkiego obrzęku oraz zasinienia. Niektórzy wspominają o wrażeniu kłucia i mrowienia, które z czasem ustępują.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zarówno przed, jak i po zabiegu zalecane jest picie dużych ilości wody oraz spożywanie lekkostrawnych posiłków. Metabolizowaniem resztek zajmuje się wątroba, dlatego nie wolno jej dodatkowo obciążać. Zabronione jest również opalanie oraz zabiegi laserowe, gdyż powierzchnie ciała poddawane chłodzeniu będą tkliwe i nie wolno podejmować działań, które pogorszą ich kondycję. Wskazany jest natomiast drenaż limfatyczny, który wspomoże proces oczyszczania organizmu z toksyn.

Kto może skorzystać z tej metody wyszczuplania ciała?

To metoda redukowania tkanki tłuszczowej przeznaczona dla osób z nadwagą i lekką otyłością. W czasie zabiegu zniszczeniu ulegają jedynie te komórki tłuszczowe, które można wymrozić za pomocą głowicy, a więc zlokalizowane powierzchniowo. Zabieg idealnie nadaje się do wyszczuplenia takich okolic jak brzuch, boczki, pośladki, wewnętrzna strona ud czy ramion. Nie zaleca się go osobom, które pragną odchudzić większe obszary ciała.

Kiedy można się spodziewać pierwszych efektów?

Pierwsze rezultaty kriolipolizy są widoczne już po 3, 4 tygodniach od pierwszego zabiegu. Natomiast efekt końcowy można będzie ocenić po upływie 3, 4 miesięcy od momentu rozpoczęcia kuracji. Na jedną okolicę ciała można zastosować maksymalnie 3 zabiegi w odstępie minimum 45 dni. Nie wolno przeprowadzać kolejnych sesji zbyt często, gdyż mogłoby to doprowadzić do przeciążenia wątroby.

Kriolipoliza nie tylko wyszczupla i modeluje sylwetkę. Jej istotę stanowi oddziaływanie niską temperaturą, dlatego doskonale sprawdza się również jako metoda poprawiająca napięcie oraz elastyczność skóry. Pomaga także w zwalczaniu uporczywego cellulitu.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena