Okres wakacji i urlopów zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu coraz więcej osób zaczyna szukać samochodów na wynajem. Jest to coraz częstszy wybór wielu polaków, szczególnie tych, którzy na stałe pracują za granicą. Zdarza się, że w lipcu i sierpniu, obłożenie wypożyczalni aut przekracza 90%.

Data dodania: 2016-05-27

Wyświetleń: 780

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wynajem aut na wakacje

Polacy coraz bardziej cenią sobie komfort, dlatego coraz częściej wynajmują samochody gdy jadą gdzieś na wakacje. Auta wynajmują, też osoby nie posiadające swojego samochodu lub mające go akurat w naprawie. Wybór ten jest uzasadniony z kilku powodów.

 

1. Wygoda

Wynajmując samochód z wypożyczalni, nie jesteśmy skazani na korzystanie z komunikacji miejskiej czy chodzenie wszędzie pieszo. Dzięki temu, nie musimy walczyć o miejsce lub ściskać się w zatłoczonym autobusie czy tramwaju.

 

2. Mobilność

Wypożyczając samochód nie jesteśmy też uzależnieni od rozkładów jazdy i przystanków. Możemy dojechać w każde miejsce, wtedy kiedy najbardziej nam to pasuje.

 

3. Oszczędność

Oczywiście możemy podróżować wygodnie i być równie mobilni korzystając z taksówek czy Ubera, jednak jeżeli lubimy być aktywni i często się przemieszczać, nie będzie to najtańsza opcja. Dlatego właśnie, wynajem auta, może okazać się wyborem równie uzasadnionym, również z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Ceny za dobę wypożyczenia samochodu zaczynają się już od ok. 70 zł. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jaki samochód chcemy wypożyczyć i na ile. Większość wypożyczalni samochodowych, ma w swojej ofercie od kilku do nawet kilkudziesięciu różnych samochodów, które poszeregowane są ze względu na ich klasę.

 

Klasa A – z reguły najtańsze i najmniejsze samochody, idealnie nadające się do jazdy po mieście.

Klasa B – samochody nieco większe, oferujące więcej miejsca z praktycznym bagażnikiem.

Klasa C – są to samochody średnich rozmiarów, które sprawdzą się świetnie zarówno w mieście jak i na trasie.

Klasa D – to samochody najczęściej w wariancie kombi, oferują więc dużo miejsca i posiadają duży bagażnik, dobre na długie trasy

 

Nie są to oczywiście wszystkie klasy jakie oferują wypożyczalnie, a jedynie te najczęściej wybierane, szczególnie w okresie wakacyjnym. Wiele wypożyczalni oferuje również, samochody luksusowe, SUVy czy auta transportowe i dostawcze. Jeżeli więc w tym roku planujesz wyjazd urlopowy, a z jakiś względów nie możesz do tego użyć swojego samochodu, warto rozważyć opcje wynajmu auta.

 

Jak znaleźć wypożyczalnie samochodów? Bardzo prosto, szukając samochodu na przykład w Krakowie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa: wynajem aut Kraków, i od razu pojawi się lista dostępnych w tym mieście wypożyczalni. Analogiczne sytuacja ma wygląda jeżeli chcemy wypożyczyć samochód w innym większym mieście. Często wypożyczalnie znajdują się również przy lotniskach i dworcach.

 

 

 

 

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena