Zazwyczaj konsekwencją kolizji czy wypadku jest uszkodzenie karoserii samochodu. W celu jej naprawy zwracamy się wtedy do serwisów blacharsko-lakierniczych, ale warto pamiętać o tym, że nie wszędzie czeka na nas specjalista ze sprzętem najlepszej jakości.

Data dodania: 2016-04-27

Wyświetleń: 1640

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Serwis blacharsko-lakierniczy samochodu – jakość kosztuje

Porządne naprawy blacharskie i lakiernicze są związane z wysokimi kosztami. Niestety, nierzadko jest tak, że firmy ubezpieczeniowe próbują obniżyć wysokość odszkodowania, co w przypadku braku dochodzenia wyższej sumy odbija się najczęściej na jakości wykonanych prac blacharsko-lakierniczych.

Za niewysoką sumę serwis blacharsko-lakierniczy w Warszawie czy w innym mieście nie jest w stanie zrobić zbyt wiele. Zazwyczaj jest to tylko zamaskowanie uszkodzeń, czyli wyklepanie i zaszpachlowanie pogiętej karoserii. Tego rodzaju prace nie powodują przywrócenia pojazdowi jego stanu sprzed kolizji, a przy tym doprowadzają do obniżenia wartości pojazdu i zmniejszenia jego bezpieczeństwa, ponieważ znikają oryginalne strefy zgniotu, które zastąpione są przez szpachlę. Nieprawidłowo wykonane prace mogą doprowadzić nawet do przedwczesnego zerdzewienia otaczającej uszkodzenie karoserii.

Jeżeli wobec tego chcesz mieć pewność, że prace będą wykonane profesjonalnie i bez ryzyka dla twojego samochodu, a tym samym również dla ciebie, w takim przypadku potrzebny będzie fachowy i dobrze wyposażony autoryzowany serwis Hondy lub też innej marki w zależności od tego jaki posiadasz samochód. Serwis powinien posiadać właściwe zaplecze, w tym komorę lakierniczą, ramę naprawczą z wyposażeniem do prostowania nadwozi, wysokiej klasy sprzęt spawalniczy.

Po wykonanych naprawach nie zapomnij również dokładnie sprawdzić karoserię pojazdu. Zwróć uwagę na jakiekolwiek pęknięcia, widoczne odpryski, otarcia powłoki lakierniczej, także pomocny będzie miernik grubości lakieru, dzięki któremu można sprawdzić, czy serwis nie użył szpachli.

Zatem po wypadku lub kolizji nie zapominaj o tym, jak ważne jest wykonanie fachowych napraw blacharskich i lakierniczych – nie warto na nich oszczędzać, tylko powierzyć prace specjalistom.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena