Zlewozmywaki granitowe podbijają coraz częściej polskie kuchnie – doceniamy ich wytrzymałość na zarysowania, uderzenia czy szok termiczny. Poza wyjątkowymi właściwościami materiału, warto zwrócić uwagę także na ich kształt – w bogatej ofercie producentów znajdziemy zarówno zlewy z jedną, jak i z dwoma komorami.

Data dodania: 2016-03-24

Wyświetleń: 1021

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trzy pytania, które musisz sobie zadać przed wyborem zlewu w kuchni

To, na który zlewozmywak granitowy się zdecydujemy, zależy głównie od 3 podstawowych czynników, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, planując wystrój kuchni. Podstawowa idea jest bowiem prosta – nie ma zlewów „lepszych” i „gorszych”, wszystko zależy od naszych potrzeb.

Czy posiadasz zmywarkę?
Jeśli odpowiedź brzmi: „Nie” – normą stają się zlewozmywaki z ociekaczem, które ułatwiają mycie i suszenie naczyń. Jeśli jednak posiadamy bądź planujemy ociekacz zewnętrzny, wtedy warto zainwestować w zlew dwukomorowy, które gwarantuje nam wygodniejsze i szybsze zmywanie naczyń. 
Jeśli jednak zmywarkę posiadamy, ze zlewu nie będziemy korzystać aż tak często, a jeśli już, to raczej do mycia albo niegabarytowych przedmiotów, albo przedmiotów nieprzystosowanych do mycia w zmywarce, albo do wymycia jednego kubka, którego potrzebujemy natychmiast. W każdym z przypadków wystarczy nam jedna komora w zlewie; zlewozmywaki 1,5-komorowe będą dla nas nieco praktyczniejsze, tak samo jak zlewy 1-komorowe z ociekaczem. Możemy decydować się tutaj na mniejsze, zgrabniejsze modele, nie patrząc na wielkość.

Ile osób będzie korzystało ze zlewu?
Zupełnie inaczej powinien być przystosowany zlew, z którego korzysta jedna osoba – a zupełnie inaczej, gdy ze zlewu będzie korzystała 4-osobowa rodzina. Wszystko zależy też od tego, ilu domowników mieszka w mieszkaniu, czy jemy w domu czy na mieście, czy często przyjmujemy gości – słowem, jak często będziemy zmuszeni do korzystania ze zlewu. Jeśli nasza rodzina jest liczna, warto zastanowić się nad zlewozmywakami 2-komorowymi, na przykład z ociekaczem – zwłaszcza, jeśli nie posiadamy zmywarki. Jeśli natomiast mieszkamy sami lub z partnerem (i nie gotujemy 3 razy dziennie wykwintnych potraw dla sześciu osób), 1- lub 1,5-komorowy zlew w zupełności nam wystarczy, a ociekacz będzie dodatkowym, cennym elementem.

Jaki masz design kuchni?
Kolor zlewozmywaka jest ściśle powiązany z kolorami, które znajdują się w kuchni. Decydując się na klasyczne, kremowo-beżowe wnętrza, warto zainwestować w zlew o klasycznym kolorze. Wolisz skandynawski minimalizm w odcieniach czerni i bieli? Proszę bardzo, skuś się na biały bądź czarny zlew. A może chcesz zaszaleć i pokazać, że kuchnia nie musi być przestrzenią tradycyjną, ale jest idealnym wnętrzem do inspiracji i szaleństw? Zdecyduj się na zlew w kolorze czerwieni – na pewno zwróci uwagę wszystkich Twoich gości!
 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena