Wybór nowego narzędzia do pracy i rozrywki, jakim jest nowy komputer należy zawsze przemyśleć. Wszystko zależy od naszych potrzeb i zasobności portfela. Na szczęście elektronika, w tym także sprzęt komputerowy, tanieje każdego dnia i za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy kupić przyzwoity sprzęt. Oto 5 argumentów za tym, żeby postawić na laptopa.

Data dodania: 2016-02-28

Wyświetleń: 1328

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 powodów, dla których warto kupić laptopa

Mobilność

Chyba największą zaletą posiadania laptopa jest to, że można go bez problemów przenosić. Jeśli potrzebujemy dokończyć w domu to, co zaczęliśmy w pracy, zamykamy po prostu laptopa i bierzemy go ze sobą. Niektóre z produkowanych dzisiaj laptopów ważą mniej niż teczka z dokumentami, co dodatkowo ułatwia transport sprzętu. Mobilność laptopa docenią także osoby, które dużo podróżują. Zamiast tracić czas w podróży, możemy go wykorzystać kreatywnie, np. pisząc pracę na zaliczenie. Laptop pomoże także miło spędzić czas – możemy zgrać na niego muzykę, filmy lub zdjęcia i zabrać go do znajomych. Dzięki laptopowi możemy także szybko podłączyć się do Internetu w dowolnym miejscu, jeśli tylko posiadamy Internet mobilny lub znajdujemy się w strefie bezpłatnego Wi-Fi.

Oszczędność miejsca

Komputery stacjonarne mają to do siebie, że przeważnie zajmują sporo miejsca. Jednostka centralna, coraz większe monitory, myszka, klawiatura – wszystko to sprawia, że na komputer musimy wygospodarować w domu dodatkową przestrzeń. Do tego wszystkie te elementy – czasami poza myszką i klawiaturą – należy połączyć kablami zasilającymi, co wymaga dodatkowego miejsca i jest dosyć kłopotliwe. Z kłopotliwości komputera stacjonarnego zdajemy sobie także sprawę, gdy przychodzi pora czyszczenia. Tego typu elementy łatwo zbierają kurz, również w środku. Wtedy najczęściej potrzebujemy sprężonego powietrza, by je wyczyścić. Natomiast laptop to praktycznie jeden element, który wymaga czyszczenia. Jeśli przechowujemy w szufladzie, to nie kurzy się tak często.

Oszczędność energii

Z tymi wszystkimi elementami – monitorem, jednostką centralną, głośnikami, itd. – komputer stacjonarny to prawdziwy pożeracz prądu. Różnica pomiędzy zużyciem prądu przez komputer stacjonarny i laptop wynosi do kilku razy na korzyść laptopa. Jednak nie tylko rachunki za prąd powinniśmy mieć na uwadze. W związku z tym, że laptop składa się z mniejszej liczby elementów, jego produkcja jest bardziej przyjazna środowisku, łatwiej jest go również zutylizować, gdy się zużyje.

Cena

Dzisiejsze laptopy o przyzwoitych parametrach, pozwalające uruchomić podstawowe programy do codziennej pracy, przeglądać Internet lub odtwarzać filmy kosztują tyle samo lub mniej niż komputery stacjonarne. Są przy tym wyposażone w ten sam osprzęt i mają te same osiągi.

Wszystko naraz

Przez komputer stacjonarny jesteśmy niejako uziemieni i nawet jeśli chcielibyśmy robić kilka rzeczy naraz to będzie to kłopotliwe. Bo czy ugotujemy obiad i jednocześnie będziemy pisać maile na komputerze stacjonarnym? Teoretycznie jest to możliwe, ale musielibyśmy chodzić z pomieszczenia do pomieszczenia. W tym czasie zupa mogłaby się nam przypalić a mleko – wykipieć. Z laptopem nie ma tego problemu – dzięki jego mobilności możemy jednocześnie prasować i oglądać film lub naprawiać samochód i słuchać muzyki w garażu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena