Spotkania biznesowe w hotelach to coraz popularniejsza wśród przedsiębiorców forma utrzymywania relacji z klientami. Jaki hotel najlepiej wybierać, udając się w delegację lub organizując szkolenie? Wystarczy kierować się poniższymi kryteriami.

Data dodania: 2016-02-23

Wyświetleń: 938

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać hotel na spotkanie biznesowe?

Solo czy w grupie?
Pierwszą kwestią, jaką musisz wziąć pod uwagę to, czy wyjeżdżasz sam, czy też ze współpracownikami. Wydawałoby się, że jadąc w delegacje samemu, możesz sporo zaoszczędzić, wybierając z bazy noclegowej najtańszą opcję. Być może jest to rozwiązanie pod względem finansowym, tym czasem zastanowiłeś się co będziesz robił po spotkaniu biznesowym? Właśnie. Dlatego wybierając się solo na spotkanie w interesach warto zapewnić sobie trochę atrakcji, które uniemożliwią pojawienie się nudy, a dodatkowo pozwolą odświeżyć umysł po stoczonej bitwie oraz przygotować ciało do kolejnych batalii w Twojej branży.

W tym celu warto szukać hotelu, który w swojej ofercie będzie zawierał siłownie, saunę lub strefę SPA, a więc miejsca stwarzające idealne warunki do wypoczynku - nawet w pojedynkę.
Jeśli należysz do grona ciągle zajętych, zabieganych biznesmenów to nie wahaj się, już teraz skorzystaj z dodatkowych usług oferowanych przez hotele, które ułatwią Ci organizację dnia. O jakich usługach mowa? Najczęściej w skład dodatkowych usług hotelu wchodzi ekspresowe wymeldowanie, budzenie na życzenie. 

Hotele walczą o klientów biznesowych
Charakter wyjazdów biznesowych zmienia się bardzo dynamicznie, wraz z nimi równie prężnie rozwija się infrastruktura oraz oferta hotelowa. Jeszcze kilka lat temu, nikt z nas nie wyobrażał sobie w ofercie hotelów pensjonatów znaleźć można było pralnie chemiczną. Dziś ta usługa jest na wyciągnięcie ręki. Co więcej,hotele nierzadko pełnią funkcję punktu ksero - dziś, nie musisz już szukać  specjalnego miejsca by zeskanować konspekt, wydrukować potrzebne arkusze dokumentów. Wbrew pozorom, takie udogodnienia pozwalają na ogromną oszczędność czasu i Twoich sił. To właśnie dzięki nim, masz wreszcie możliwość okazjonalnego zwiedzenia miasta. 

Oczywiście wyjazdy biznesowe nie zawsze odbywają się w pojedynkę. Nierzadko, wyjeżdża się mniejszą lub większą grupą na szkolenia, seminaria lub tematyczne konferencje. Jeśli w Twojej kwestii leży organizacja takiego przedsięwzięcia,to wiedz że przed Tobą trudne zadanie. Najważniejszym aspektem w planowaniu noclegu jest przede wszystkim jego lokalizacja. Istotne jest ulokowanie wszystkich gości, w takim miejscu, aby nie musieli tracić mnóstwa czasu na przemieszczanie się. Oczywiście nie musisz sam odpowiadać za organizację tego eventu. Jeżeli nie bardzo wiesz jak się za to zabrać, to najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług hotelu, który dysponuje salami konferencyjnymi, bankietowymi oraz zajmuje się samą organizajcją tego typu przedsięwzięć.

Niemniej należy się tu kierować zasadą ograniczonego zaufania, i mimo to, trzymać rękę na pulsie. By wszystko przebiegło pomyślnie, warto sprawdzić, czy w asortymencie hotelu znajdziemy niezbędny do prowadzenia konferencji sprzęt, czy sala posiada wystarczająco dużą ilość miejsc. Warto również zadbać o organizację cateringu, który pozwoli zaskarbić sobie sympatię uczestników imprezy oraz przyczyni się do stworzenia przyjaznej aury przyjaźni i skupienia. 

Dobra lokalizacja
Sama lokalizacja obiektu jest również bardzo istotna, szczególnie wtedy, gdy mają się w nim zgromadzić przedstawiściele różnych firm z całej Polski. Najlepiej, by obiekt był umiejscowiony w możliwie dogodny sposób dla wszystkich gości, a sam dojazd do hotelu nie sprawiał większego problemu. Dodatkowo, w tej kwestii również możesz liczyć na pomoc ze strony obsługi hotelu. Jeśli zdecydowałeś się na hotel specjalizujący się w organizowaniu szkoleń i konferencji, to w ofercie znajdziesz również pomoc ze strony koordynatora do spraw konferencji, pomoże w przywitaniu i usadzeniu gości oraz będzie na miejscu w razie jakiegokolwiek nieprzewidzianego wypadku.

Podsumowując
Warto zaznaczyć, że organizacja wyjazdu grupowego lub samodzielnego trzeba skupić się nie tylko na kwestii technicznej, ale i dodatkowych atrakcjach turystycznych. Skoro objąłeś rolę organizatora, nie możesz dopuścić do takiej sytuacji, że jeden z uczestników meetingu szuka noclegu na własną rękę. Równie niewybaczalne jest niezorganizowanie gościom czasu wolnego.

W związku z powyższym, trzeba zadbać o to, by wybrany przez Ciebie hotel posiadał europejskie standardy, ale i znajdował się w miejscu atrakcyjnym pod kątem turystycznym. Najlepiej w górach, lub miejscu z dala od miejskiego zgiełku. Dzięki temu sprawisz, że Twoi goście nie tylko nie będą się nudzić, będą mogli odpocząć po pracy, ale także będą wspominać ten wyjazd jeszcze przez długi, długi czas.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena