Jeszcze kilkadziesiąt lat temu owłosienie na nogach u kobiet było uznawane za oznakę bogactwa i dobrobytu. Dziś każda kobieta chce mieć gładkie ciało, bez zbędnych włosków, nawet najmniejszych. Codzienne golenie czy depilacja są kłopotliwe, dlatego warto rozważyć możliwość poddania się zabiegowi depilacji laserowej. Na czym on polega?

Data dodania: 2016-01-28

Wyświetleń: 954

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Depilacja a epilacja

Najczęściej mówi się o depilacji laserowej zbędnego owłosienia w okolicach bikini, pach, nóg, a także górnej wargi czy rąk. Niemniej pożądanym zabiegiem jest w rzeczy samej epilacja, która w odróżnieniu od depilacji trwale usuwa zbędne owłosienie. Wybór trwałego zlikwidowania owłosienia danej części ciała pozwoli cieszyć się gładką skórą już zawsze.

 

Depilacja może być wykonywana w warunkach domowych, przy użyciu odpowiednich narzędzi. Jej efekty utrzymują się od jednego do nawet trzech tygodni. Po pewnym czasie włosy stają się słabsze i cieńsze, ale nie zapobiega to ich odrastaniu. Z kolei, epilację laserową przeprowadza się wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Jest to profesjonalny zabieg, który powinien być wykonywany przez osobę do tego przeszkoloną, która doskonale wie, jak wybrać moc lasera dla każdego pacjenta, aby usunąć skutecznie włosy, ale nie uszkodzić przy tym skóry.

Przygotowania do zabiegu

Najlepiej depilacji laserowej poddać się w czasie zimy, kiedy ciało nie jest wystawione na promieniowanie słoneczne, a letnia opalenizna zdąży już zblednąć. Skóra będzie miała czas na powrót do odpowiedniej kondycji po zabiegu.

Co najmniej na miesiąc przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej, należy powstrzymać się od stosowania jakichkolwiek metod depilacji, bowiem światło lasera działa skutecznie wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie intensywnego wzrostu. Jeśli zostały one uprzednio usunięte, nie będzie można przeprowadzić depilacji laserowej.

W ramach przygotowań do zabiegu warto jest intensywnie nawilżać skórę kremami lub oliwką, zwiększyć ilość wypijanej w ciągu doby wody oraz prowadzić dietę lekką, bogatą w cenne dla zdrowia i urody witaminy. Dzięki temu naskórek się wzmocni, co zniweluje efekty uboczne depilacji - możliwe zaczerwienienie czy opuchliznę.

Kiedy zaleca się zabieg depilacji laserowej?

Depilację laserową warto przeprowadzić wtedy, gdy trwale chcemy pozbyć się owłosienia, a dotychczasowe metody jego usuwania okazały się dla nas niepraktyczne lub zbyt czasochłonne. Innym powodem, dla którego zaleca się depilację laserową jest problem wrastających w skórę włosków. Promienie lasera działają na zewnętrzną część skóry, a jednocześnie przenikają do wnętrza mieszka włosowego i niszczą cebulkę włosa. Uzyskać więc można nie tylko pożądane efekty estetyczne w postaci idealnie gładkiej skóry na zawsze, ale również efekty lecznicze. Skóra przestaje być pokryta nieestetycznymi krostkami i ogniskami zapalnymi. Włosy nie wrastają, ponieważ laser usuwa ich cebulki.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu pacjent jest poddawany indywidualnej laseroterapii, która polega na zbliżeniu do depilowanej części ciała wymiennych głowic. Kosmetyczka obsługująca maszynę laserową powinna dobrać odpowiedni promień światła do rodzaju terapii i potrzeb klienta. W pierwszej kolejności musi zostać dokonana próba laserowa, która wskazuje, jaką ilość energii można wykorzystać do uzyskania jak najlepszych efektów depilacji laserowej.

Zabieg pełnej epilacji, czyli usunięcia całego owłosienia z nóg, rąk czy z okolic bikini i pach, zwykle wymaga kilku sesji w gabinecie kosmetycznym. Sesje są krótkie i nie wymagają znieczulania pacjenta. Epilacji można poddać dowolny obszar ciała - pachy, pośladki, pachwiny, twarz czy łydki i uda albo ręce.

Po zabiegu należy powstrzymać się od opalania depilowanych laserowo obszarów. Należy delikatnie pielęgnować je kosmetykami niepodrażniającymi skórę, czyli bez alkoholu w składzie. Naświetlane miejsca najlepiej pokryć kremem z wysokim filtrem, jeśli nie możemy ich zakryć ubraniem.

Depilacja laserowa jest bezpieczną, bezinwazyjną metodą usuwania owłosienia. Nie niesie za sobą ryzyka wrastania włosów czy pojawienia się jakichkolwiek reakcji alergicznych. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena