Drzwi należą do tej grupy produktów, które kupione raz starczą na lata, jeśli nie na całe życie. Warto zatem dobrze się zastanowić i przemyśleć zakup, aby niczego nie załować. Zobacz co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się kupić drzwi do swojego domu.

Data dodania: 2016-01-11

Wyświetleń: 833

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dowiedz się wszystkiego zanim kupisz drzwi do swojego domu

Drzwi zewnętrzne, na co zwracać uwagę?

Decydując się na zakup drzwi zewnętrznych musimy pamiętać o kilku nawjaważniejszych czynnikach - bezpieczeństwie, wyglądzie, izolacji termicznej i izolacji akustycznej. Niezależnie czy mają być to drzwi do mieszkania w bloku czy w domu jednorodzinnym. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo domowników i ich mienia, przy jednoczesnych zachowaniu własnej prywatności. Wygląd drzwi może zejść na dalszy plan, lecz wiadomo, że inny wygląd będą miały drzwi mieszkaniowe w bloku, a inne w domu jednorodzinnym.

Bezpieczeństwo i izolacja

Drzwi zewnętrzne mają specjalne oznakowanie, które informuje o tym z jakim poziomem bezpieczeństwa mamy do czynienia. W przypadku klas A i B mamy do czynienia z modelami drzwi zewnętrznych o podwyższonej odporności na włamania. Natomiast klasa C symbolizuje drzwi antywłamaniowe. Czym one różnią się od pozostałych? Posiadają ościeżnice, które są wykonane ze stalowych profili, przez co trudniej takie drzwi zniszczyć oraz wyważyć.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na izolację akustyczną takich drzwi, co ważne jest w przypadku mieszkania w bloku, gdzie najwięcej dźwięków z zewnątrz oraz z wewnątrz mieszkania przedostaje się właśnie przez drzwi zewnętrzne.

W przypadku drzwi zewnętrznych, które mają być montowane w domach jednorodzinnych, to te muszą spełniać odrobinę więcej wymogów. Poza względami bezpieczeństwa, wyglądu i izolacji muszą być również odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Drzwi wewnętrzne, co jest ważne?

W przypadku drzwi wewnętrznych nie ma aż takich obostrzeżeń. Co należy brać głównie pod uwagę? To przede wszystkim dwa czynniki - wygląd oraz izolację akustyczną.

W przypadku izolacji akustycznej warto zadbać o spokój i ciszę, gdy chcemy oddzielić się od pozostałej części domowników. Drzwi wewnętrzne, które posiadają dosyć niski stopień izolacji akustycznej równie dobrze mogą zostać otwarte.

To co najbardziej się liczy to wygląd takich drzwi. Tu istnieje ogromna dowolność w wyborze odpowiednich. Każdy producent oferuje bardzo dużą ilość modeli, dostępnych w wielu warianach wzorniczych i kolorystycznych. Do wyboru są drzwi przeszklone oraz te, które przeszklenia nie posiadają. Wybór należy do Państwa!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena