Doniczki mogą stanowić nie tylko element wystroju ogrodu czy balkonu, ale mogą posłużyć do wystroju wnętrz, czy balkonów lub ogrodów na święta. Choinka w doniczce zachowa na dłużej świeżość, a stroik będzie się bardzo dobrze prezentował na świątecznym stole. Razem ze świecami i innymi ozdobami dodadzą ciepła i odpowiedniego nastroju na święta.

Data dodania: 2015-12-21

Wyświetleń: 1821

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Świąteczne doniczki i ich urok

Święta to czas bardzo szczególny pełen dobrych wspomnień, uroczystych chwil. W święta dekorujemy nasze domy, ogrody i wnętrza. Staramy się by były kolorowe, nastrojowe, pełne świątecznych ozdób. Sięgamy po coraz wytworniejsze ozdoby świetlne, lub po całkiem proste ozdoby często zrobione przez nas samych, wszystko zależy od nas, naszej wizji na święta.

Ogrodowe szaleństwa

Patrząc na naszych sąsiadów z zagranicy coraz częściej nie tylko ozdabiamy nasze pokoje, ale też nasze ogrody, czy balkony. Do ozdoby wykorzystujemy często świerk czy korę drewna. W ogrodach ozdabiamy drzewka wcześniej zasadzone. Najczęściej są to ozdoby świetlne takie jak:

- Lampki choinkowe

- Łańcuchy diodowe

- Węże świetlne

- Kurtyny świetlne

- Nitki z diodami

- Ozdoby świecące jak bałwanki, renifery, aniołki itp.

Wszystkie ozdoby zasilane są prądem z sieci 230V.

Na co zwrócić uwagę kupując ozdoby

Ozdoby muszą spełniać kilka warunków: muszą posiadać oznaczenie IP44 dzięki temu są bezpieczne. Przewody oprawki nie mogą być zaśniedziałe i uszkodzone. Gumowe przewody stosowane na zewnątrz sprawią, że nie popękają na mrozie. Opakowanie opisane przez producenta pomoże wybrać te odpowiednie. Posiadać powinny podwójny kwadrat, oznaczający podwójną izolacje przewodów. Na opakowaniu znajdować musi się odwrócony trójkąt z literą ,,F” mówiący, że produkt jest nie palny.

Rewolucyjne rozwiązania świetlne

W okresie świątecznym w naszych ogrodach wisi najwięcej lampek choinkowych. Często kupujemy węże świetlne czy oświetlenie diodowe. Rynek produktów rozwija się bardzo szybko oferując nam inne ciekawe rozwiązania.

Takim nowoczesnym produktem są świecące choinki, które przyciągają maniaków technologii. Są nowoczesne i ładne. Zrobione z białego półprzezroczystego polietylenu, mają wbudowaną funkcję automatycznej zmiany kolorów. Możemy ustawić je tak by świeciły ciągłym światłem, lub migotały, albo miały jeden kolor światła. Produkt jest bezawaryjny, bezpieczny i łatwo utrzymać go w czystości.

Ozdoba ta prezentuje się wyjątkowo dobrze. Odpowiednia dla wielu wizerunków wystroju wnętrza. Jej przyjemne nastrojowe światło podkreśli wyjątkowość świąt. Doda niepowtarzalnego klimatu Bożonarodzeniowego. Do tego rodzaju ozdób zaliczamy również sople lodu, kostki i walce, kształty zależą od producenta.

Doniczki też upiększą wnętrze

Wiele możliwości dają także doniczki by upiększyć nasz dom na święta. Nawet sztuczna choinka wsadzona w doniczkę doda uroku. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeliminujemy nieładne stojaki na choinkę, czy podstawiania pojemników pod choinkę. Godne polecenia są doniczki technorattanowe. Zrobione są z tworzywa nieszkodliwego dla środowiska. Jej plastyczność i trwałość, a także odporne na zmienne warunki, również na zewnątrz, to dodatkowy plus. Technorattanu jest nietoksyczny i łatwy w utrzymaniu czystości, a w zestawieniu różną roślinnością prezentuje się wyśmienicie.

Donice możemy dobrać według własnego gustu i wpasować w wystrój mieszkania. Stosując donice z hiacyntu wodnego, ratanowe lub donice gabionowe, możemy nadać wnętrzu spójności i przyciągnąć uwagę.

Wstawiając w donice świerki, daglezje, sosny, najlepiej z systemem nawadniającym ograniczymy ich nawadnianie do minimum. Nie będziemy musieli martwic się czy drzewko przetrwa do świąt.

Stroiki na stół

Pojemniki do mniejszych kompozycji, sprawdzą się na stole wigilijnym. Piękne kolorowe stroiki idealnie pasować będą z białym obrusem, wzniosłością świąt. Dobrze wyglądać będą na balkonach, czy tarasach. Zamiast pianek bukieciarskich można jak najbardziej zastosować doniczki. Sprawią one, że otoczenie nabierze wyrazu, poza tym będą estetycznie wyglądały na stole, fakt, iż dzięki nim stroik zachowa na dłużej świeżość, to kolejny atut przemawiający za tego rodzaju rozwiązaniem. Ponadto po świętach takie doniczki można użyć do innych celów.

Warto, zatem zastanowić się nad doniczkowa aranżacją naszych wnętrz, ogrodów, czy balkonów. Na pewno uda na się wykreować prawdziwą magie świat, a przy tym nasze mieszkanie stanie się wyjątkowe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena