Gotowanie to sztuka kulinarna i ogromna przyjemność płynąca z łączenia i poznawania świata smaków. Oryginalne jedzenie wymaga unikatowej oprawy, podania go w wykwintnych naczyniach i do tego służy serwis obiadowy.

Data dodania: 2015-11-16

Wyświetleń: 722

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wykwintny obiad na pięknej porcelanie

Gdzie można kupić naczynia obiadowe?

Taki serwis, zwany również zastawą stołową kupimy w sklepach z porcelaną, z wyposażeniem wnętrz, z różnymi drobiazgami. Czasem warto udać się do sklepów firmowych zakładów, które zajmują się produkcją serwisów stołowych lub wytwarzają porcelanę.

Z czego składa się serwis obiadowy?

Jest to komplet naczyń, które służą do serwowania posiłków, czyli w tym wypadku obiadu. W skład takiego serwisu wchodzą między innymi: duże talerze na drugie danie, talerze głębokie na zupę, sosjerki, małe talerze deserowe i naczynia w których podamy gotowe potrawy, czyli miski, półmiski, waza na zupę, pojemniki na podstawowe przyprawy, filiżanki. Serwis obiadowy może być dla sześciu, dwunastu lub więcej osób. Wszystkie elementy składowe mają ten sam kształt i są tak samo zdobione, by stanowiły oryginalny komplet.

Porcelanowy, zdobiony lub prosty

Zastawa stołowa może być w swoim wyrazie bardzo prosta o niewyszukanych kształtach i zdobieniach w różnych kolorach, choć  najbardziej popularny jest biały kolor porcelany lub w odcieniu kości słoniowej. Taki prosty zestaw pasuje najczęściej do wnętrz bardzo surowych, do loftów i nowoczesnych, awangardowych pomieszczeń. Kwadraty, proste cięcia i łagodne linie to esencja nowoczesności i stylu modern w porcelanie.

Są też serwisy zdobione w różne motywy i ręcznie malowane, ze złoconymi ornamentami. Taki serwis obiadowy będzie pasował do wnętrz rustykalnych, prowansalskich, w stylu wiejskim i country. Nadaje się do domów zbudowanych w stylu dworskim i tak też urządzonych. Serwis obiadowy można dobrać pod względem kolorystyki, ornamentyki - bo każdy detal ma znaczenie i należy o tym pamiętać kupując dodatki do domu. A taki serwis jest urokliwym i bardzo praktycznym dodatkiem. Im ładniejsze i bardziej funkcjonalne naczynia, tym przyjemniej się z nich je.

Licencja: Creative Commons