Sezon urlopowy za nami, lato powoli dobiega końca... Jedyną pamiątką, jaka pozostała po cudownie słonecznych dniach, zostaje opalenizna. I ona jednak wkrótce zejdzie pozostawiając po sobie jedynie wspomnienie. Na szczęście są pewne metody, by trwałość opalenizny znacznie przedłużyć!

Img
 1. Stosuj balsamy nawilżające

  Opaloną skórę należy regularnie obficie nawilżać. Nie tylko dlatego, by przedłużyć trwałość opalenizny, lecz przede wszystkim po to, by odżywić skórę wysuszoną przecież słońcem. Najlepiej zacząć zaraz po opalaniu, lecz jeśli już, jak to się mówi, po zawodach, można zacząć i teraz, nawet w tej właśnie chwili. Im szybciej, tym lepiej! Ponadto warto wiedzieć, że balsamy, które warto wybrać celem nawilżenia opalonej skóry, powinny zawierać w sobie masło kakaowe lub wyciąg z orzecha włoskiego. Nie jest to co prawda warunkiem koniecznym, lecz dzięki tym składnikom skóra nabiera lekko brązowego odcienia, co podkreśla opaleniznę.

   

 2. Odżywiaj skórę od wewnątrz

  Same kosmetyki nawilżające nie wystarczą, jeśli skóra nie dostanie porządnej dawki nawilżenia również od wewnątrz. Pij więc dużo płynów, przede wszystkim wody czy soków, unikaj zaś kawy i herbaty.

   

 3. Zrezygnuj z gorących kąpieli

  Do mycia świeżo opalonej skóry poleca się orzeźwiające letnie prysznice, które schłodzą i dodatkowo ujędrnią podrażnioną słońcem skórę. Odradza się natomiast długie gorące kąpiele, gdyż skórze naruszonej przez słońce może to wręcz zaszkodzić...

   

 4. Nie pal i nie przesadzaj z alkoholem

  Może i palenie papierosów czy raczenie się kolorowymi drinkami jest przyjemne i miło relaksuje, jednak na dłuższą metę jest bardzo szkodliwe - nie tylko dla organów wewnętrznych, lecz również dla skóry. Alkohol i tytoń bowiem sprawiają, że skóra nabiera szarego odcienia. Takie przebarwienia nie wygrają nawet z piękną opalenizną!

   

 5. Stosuj odpowiednią dietę

  Dzięki pewnym produktom odżywczym skóra może mieć brązowo-złoty odcień nawet przez cały rok! Aby zapewnić sobie ten efekt, należy wzbogacić swój codzienny jadłospis o produkty zawierające duże ilości beta-karotenu, np. marchewkę, pomidory, paprykę, morele czy melony. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z ich ilością, bo zamiast pięknego złoto-brązowego odcienia otrzymasz jaskrawy pomarańczowy! Optymalnie będzie spożywać dzień w dzień szklankę soku z czerwonych czy pomarańczowych warzyw lub owoców.

   

 6. Używaj żeli i kremów brązujących

  Jeśli na pielęgnację opalenizny jest już, jak zauważasz po stopniowo blednącej skórze, stanowczo za późno, nic straconego! Naturalną opaleniznę możesz zastąpić sztuczną. Zamiast jednak chodzić na solarium czy smarować się samoopalaczami, wypróbuj delikatne żele i kremy brązujące, które działają podobnie jak bronzer do twarzy – nadają skórze całego ciała piękny odcień i spłukują się podczas prysznica.

   

Licencja: Copyright - zastrzeżona