Niegdyś zegary były jedynie użytecznym przedmiotem, który odmierzał czas. Obecnie zegar może stanowić stylową dekorację wnętrza i być pięknym dodatkiem, który podkreśli styl aranżacji. Jak dobrać zegar do wystroju wnętrza?

Data dodania: 2015-07-28

Wyświetleń: 1313

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak dobrać zegar do wystroju wnętrza?

Pomimo, że współcześnie niemal każdy korzysta z zegarka, który oferuje telefon bądź smartfon, w domach nie rezygnujemy z tradycyjnych zegarów, które zawieszamy na ścianach lub stawiamy na komodach i podręcznych stolikach. Prócz swojej praktycznej funkcji zegar jest bowiem także niebanalną dekoracją wnętrza. W zależności od tego, w jakim stylu zaaranżowane jest nasze mieszkanie, dobieramy zegar, który nie tylko będzie wskazywał wszystkim domownikom godzinę, ale i podkreśli klimat wystroju wnętrza.

 

Jak dobrać zegar do określonej stylistyki wnętrza?

 

W aranżacjach industrialnych doskonale sprawdzają się zegary wykonane z metalu, o prostych, surowych wręcz nieco topornych bryłach, które „ozdobiono” widocznymi nitami, śrubami. Zegary te utrzymane są najczęściej w jednolitej kolorystyce i pozbawione są finezyjnych wykończeń oraz wszelkich subtelności. Masywne kształty znakomicie podkreślają surowość aranżacji, w której nie ma miejsca na zbyt wiele dodatków. Industrialne zegary to jednak jeden z tych dodatków, z których nie warto rezygnować.

 

Prowansalski wystrój wnętrz rządzi się z kolei innymi prawami. Tutaj świetnie odnajdą się zegary, których wzornictwo nawiązuje do dawnych zegarów dworcowych lub zegarów wagowych, a tarcze zegarów ozdobione są stylową czcionką, ciężkimi, stylowo profilowanymi wskazówkami i często także wahadłem. Tarcze takich zegarów dekorowane są także rysunkami lawendy, które nawiązują do malowniczej krainy położonej na południu Francji.

 

Rustykalne aranżacje wymagają prostoty i naturalnych materiałów, z których wykonany będzie zegar, często ozdobiony wiejskimi motywami: rysunkami zwierząt gospodrskich, roślin lub drzew. Sielski charakter takich zdobień w połączeniu z naturalnymi materiałami podkreśla rustykalny wystrój.

 

Jeśli szukamy zegara, który wpisze się w klimat klasycznego gabinetu, zwrócimy swoją uwagę na eleganckie zegary o błyszczących, niklowanych powierzchniach, które podkreślą atmosferę luskusu, panującą w klasycznych gabinetach, gdzie zazwyczaj królują ciężkie, masywne biurka i biblioteki.

 

Z wnętrzami nowoczesnymi, minimalistycznymi świetnie komponują się zegary o prostych formach, pozbawione nadmiernych ozdobników, a czasem nawet i cyferek na tarczy. Nowoczesny wystrój wnętrza podkreślą także zegary designerskie, które zaskakują swoją formą, a często i wielkością.

 

Gdzie szukać takich zegarów?

 

Niezwykle bogatą ofertę dekoracyjnych zegarów ma marka Belldeco, która oferuje zegary w niemal wszystkich stylach aranżacyjnych. Zachwycające wzornictwo nie jest pozbawione odważnych rozwiązań, w ofercie tej marki znajdziecie bowiem nawet takie zegary, które swoimi kształtami, kolorystyką i zdobieniami nawiązują do etykiety słynnego wina Beaujolaise, czy też wody kolońskiej.

 

Belldeco to również wiele modeli zegarów industrialnych, które będą oryginalnym i zachwycającym w swej prostocie elementem podkreślającym industrialny wystrój wnętrz, zegarów prowansalskich, dzięki którym we wnętrzach z łatwością przywoła się klimat nawiązujący do pełnej słońca i zapachu ziół Prowansji, a także zegarów gabinetowych, które ustawione na masywnym stylowym biurku, nie tylko ułatwią pracę, ale będą dodatkiem podkreślającym klasę pomieszczenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena