Wiele osób twierdzi, że nie ma ciekawszych miejsc, niż dalekie zakątki Orientu czy ukryte w afrykańskich dżunglach wioski. Jeżeli i Państwo podzielają to zdanie, na pewno będą zainteresowani pamiątkami z owych stron. Gromadząc je, można poczuć niepowtarzalny klimat tam panujący, oraz na co dzień zachwycać się ich kunsztownym wykonaniem.

Data dodania: 2015-10-05

Wyświetleń: 4319

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rzeźby z drewna - czy warto posiadać egzotyczne rękodzieło?

Czy można sobie wyobrazić coś bardziej klimatycznego, niż oryginalne drewniane rzeźby, wykonywane rękoma rdzennych mieszkańców Afryki lub Orientu?

Te oryginalne dekoracje wnętrz można nabyć nie tylko podróżując po świecie i wnikliwie rozglądając się po miejscowych, tętniących życiem targowiskach oraz wioskach. Obecnie jest wiele sklepów oferujących rzeźby z drewna i inne rękodzieło przedstawiajce figurki i postacie, charakterystyczne dla danych terenów, kultur oraz plemion.
Dostępne w różnych wielkościach, będą stanowić wspaniałą ozdobę wnętrz mieszkalnych oraz biurowych. Starannie wykonane, wniosą niepowtarzalny klimat do najbardziej surowych pomieszczeń.


Dlaczego egzotyczne rękodzieło cieszy się tak wielką popularnością? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Jest to jedna z niewielu form sztuki, która nie została skażona komercją. Są w niej obecne wszystkie pielęgnowane przez pokolenia wartości i umiejętności. Styl nie do podrobienia, niepowtarzalne techniki dekoracji, a także unikalne wzornictwo, którego nie znajdziemy w sklepach z klasycznymi dekoracjami. Jeżeli wierzą Państwo w to, że drewniane rzeźby mogą mieć dusze, to te afrykańskie i orientalne na pewno ją posiadają. Powstające w pocie czoła, rękami trzymającymi prymitywne narzędzia, w miejscach, w których skwar leje się z nieba, a wilgotność powietrza dochodzi do 100 procent. W tych rzeźbach widać i czuć prawdziwą pasję, bez której nie mogłyby powstać. Wykonywane z maksymalną dbałością o każdy detal, stają się pożądanym dziełem sztuki, o który zabiegają prywatni kolekcjonerzy, muzea i instytucje, a także firmy z całego świata.

Dlaczego warto zainwestować w przynajmniej jedną egzotyczną rzeźbę?

    Jest to prawdziwe rękodzieło, pochodzące z najdalej położonych zakątków Afryki i Azji.

    Rzeźby i figurki powstają w 100 procentach z naturalnych materiałów – gatunków drzew rosnących w rejonie, z którego pochodził rzeźbiarz.

    Dla zapewniania maksymalnej trwałości i najlepszej estetyki, rzeźby są impregnowane naturalnymi olejami i politurami. To im zawdzięczają wspaniałą, gładką powierzchnię, a jednocześnie są bezpieczne dla zdrowia osób dorosłych i dzieci.

    Umieszczone w reprezentacyjnych miejscach, będą stanowiły niezapomnianą dekorację, wzbudzającą podziw wszystkich napotkanych osób. Są również dowodem Waszej pasji i umiejętności docenienia prawdziwej sztuki.

Dla kogo niepowtarzalne rzeźby i regionalne rękodzieło, prosto z tajemniczych miejsc zarówno na Czarnym Lądzie jak i krajów Orientu?

    Prywatnym kolekcjonerom – wybrane rzeźby z pewnością staną się ważnymi elementami Państwa kolekcji, podnosząc jej wartość finansową i kolekcjonerską.

    Dekoratorom wnętrz, którzy pragną aby ich wizja nabrała wdzięku, kolorytu i niepowtarzalności.

    Osobom pragnącym, aby ich mieszkanie nabrało życia i oddechu od surowych wzorców nowoczesnych mebli i dekoracji.

    Muzeom i galeriom – idealnie wpisują się w wystrój takich obiektów, mogą również pełnić rolę prawdziwych eksponatów.

    Restauracjom i hotelem – niebanalne wyposażenie restauracji w tego typu rzeźby sprawia, że nabiera ona nowego charakteru i przyciąga coraz to nowych gości, stając się sławną i wyróżniającą od konkurencji.

   

Co warto wiedzieć, zanim kupisz dla siebie rzeźbę?

Aby mieć pewność, że kupujesz autentyczny przedmiot pochodzący z danego zakątka świata, korzystaj wyłącznie z ofert sprawdzonych sprzedawców lub dystrybutorów. Posiadają oni reputację, która jest najlepszą gwarancją oryginalności pochodzenia. Zwróć również uwagę na opis rzeźby i porównaj go z ogólnie dostępnymi źródłami. Sprawdź czy styl jest zgodny z tym, który został udokumentowany dla konkretnego rejonu świata. W ten sposób wyeliminujesz ryzyko zakupu kiepskiej jakości kopii rzeźby, tworzonych z sztucznych materiałów na skalę przemysłową.


Licencja: Creative Commons
0 Ocena