Namiot ogrodowy to prawdziwa gratka dla podwórka, gdyż nie każdy ma miejsce czy też środki na to, aby zagospodarować miejsce pod budowę altanki.

Data dodania: 2015-05-10

Wyświetleń: 692

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wtedy właśnie z pomocą przychodzą producenci namiotów ogrodowych. Dawniej namioty tego typu kojarzyły się bardzo źle – jako zwykłe białe płachty rozpięte na kilku stalowych słupkach. Mało oryginalne i pomysłowe. Obecnie namioty ogrodowe mają nieograniczone kolory, wzory i kształty. Doszło nawet o tego, że producenci dają wolną rękę kupującym – mogą oni zakupić kilka rodzajów namiotów ogrodowych i złączyć je w wygodny dla siebie sposób.

Namioty stały się przestronne i bardzo wygodne. Dodatkowo wprowadzono system ściankowy. Dawniej był to po prostu namiot, który w trakcie deszczu i wiatru nie zapewniał dostatecznej ochrony. Teraz dzięki ściankom to się zmieniło. Ścianki są montowane oddzielnie według uznania, a dodatkowo istnieją ścianki montowane do namiotów ogrodowych z „szybami” – odpowiednim materiałem, przeźroczystym, dzięki któremu możliwe jest zobaczenie co się dzieje poza namiotem.

Kombinacji namiotów ogrodowych jest bardzo wiele, stają się one coraz większe i bardziej użytkowe. Istnieje możliwość rozbudowania namiotu dla dużej ilości osób, zabudowanie go ściankami wraz z „szybami” oraz zamknięcie wejścia przy pomocy specjalnej ścianki z wejściem. Dzięki temu nie straszny jest deszcz oraz wiatr, można spokojnie siedzieć w środku oddzielonym od złych warunków. Dodatkowo w chłodniejsze dni można wpiąć w środku grzejnik z ogrzewaniem lub zamontować grubsze ścianki.

To jednak do jakich celów potrzebujemy namiot zależy od każdego z nas. Jeśli faktycznie chcemy mieć fajne miejsce do posiedzenia w ładny dzień, to nie ma co specjalnie kombinować, gdyż w rozsądnej cenie znajdziemy najlepszy model. Jeśli zaś chcemy coś lepszego wtedy warto przede wszystkim poczytać o tym na branżowych blogach. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena