Założenie własnej działalności gospodarczej to jedna z popularniejszych form pracy w naszym kraju. Właściciele najmniejszych firm, często jednoosobowych, decydują się na użycie adresu domowego w momencie rejestracji w urzędzie. Szybko może się okazać, że nie było to wcale najlepsze rozwiązanie.

Data dodania: 2015-04-30

Wyświetleń: 840

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wirtualne biuro ma przyszłość

Wyobraźmy sobie, zupełnie czysto hipotetycznie, następującą sytuację. Pracujemy w domu, korzystając z tego, że reszta domowników jest poza nim. Wszyscy są zadowoleni, praca nie koliduje z tym, co dzieje się po niej. Popołudnia należą do nas, do całej rodziny, skupionej wokół stołu w jadalni. Sielankowy nastrój budzi dzwonek do drzwi. Okazuje się, że przyszedł ktoś w interesach. Czujemy się niezbyt komfortowo, ale w początkach firmy każdy klient jest na wagę złota, więc traktujemy przybyłą osobę z szacunkiem i atencją. Cała sytuacja powtarza się jeszcze kilkukrotnie, za każdym razem irytując coraz bardziej nie tylko nas samych, ale i pozostałych członków rodziny. Jeśli firma się rozrośnie jeszcze trochę, może okazać się nagle, że mieszkamy w firmie a nie prowadzimy interes z domu. Katastrofa może nadciągnąć w każdej chwili, na szali z jednej strony położone jest życie rodzinne, z drugiej zaś widnieje dalsze istnienie firmy. Sytuacja nie jest wcale łatwa.

Rozwiązaniem problemu może być podpisanie umowy z firmą oferującą usługę wirtualnego biura. W niezwykle prosty sposób ocalamy firmę i życie rodzinne, na dodatek to wszystko za stosunkowo niewielkie pieniądze. Siedziba firmy będzie odtąd miała fizyczny adres, na który bez problemu będzie przychodziła wszelka korespondencja, jest to znaczne ułatwienie życia dla każdego. W zależności od wybranego pakietu usług możemy dodać również obsługę firmowej poczty elektronicznej, przyjmowanie zleceń telefonicznych lub profesjonalną recepcjonistkę. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i środków finansowych jakie zdecydujemy się przeznaczyć na tego typu rozwiązanie.

Poza wspomnianą niewątpliwą zaletą, jaką jest oszczędność czasu, zdecydowanie się na zakup usług wirtualnego biura niesie ze sobą szereg innych korzyści. Można do nich zaliczyć między innymi zminimalizowanie liczby etatów, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów funkcjonowania firmy. Nie bez znaczenia może być również wzrost prestiżu firmy, która zyskuje dobrą lokalizację, gdyż firmy oferujące tego rodzaju usługi zazwyczaj mieszczą się w parkach biznesowych na terenie dużych miast. W ten sam sposób wzrasta również łatwość promocji biznesu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena