Nieśmiertelniki znamy z wojska. Jednak coraz częściej noszone są także przez cywili. Ludzie widzą w nich nie tylko militarny gadżet, ale także okazję, aby podnieść bezpieczeństwo własne lub własnych biskich. W jaki sposób?

Data dodania: 2015-03-09

Wyświetleń: 1502

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybijane nieśmiertelniki ratujące życie - kilka słów o blaszkach z ICE

Otóż panuje moda na noszenie wybijanych nieśmiertelników, na których znajdują się najważniejsze dane osobowe oraz informacje dotyczące alergii czy chorób przewlekłych właściciela takiej blaszki. Identyfikatory jednak znajdują uznanie wśród zwykłych ludzi także z innego, bardzo ważnego powodów. Ten powód zawarty jest w krótkim skrócie - ICE.

Czym jest numer ICE?

ICE to skrót od In Case of Emergency (z angielskiego "w razie wypadku") i oznacza numer telefoniczny do najbliższych członków rodziny lub znajomych, pod który kontaktują się w pierwszej kolejności służby medyczne. W sytuacji wypadku, zasłabnięcia lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, dzięki numerom ICE, służby mają ułatwiony kontakt z najbliższą rodziną, od której mogą uzyskać niezbędne informacje. Działa to w obie strony, gdyż ratownicy jednocześnie informują o tym, co się stało i do którego szpitala udają się z poszkodowanym.

Przewaga nieśmiertelników nad telefonami/kartami w portfelu

Przewaga jest bardzo duża - sami ratownicy medyczni często sugerują, aby nie liczyć tylko na telefony lub karty w portfelach. Dlaczego? Ponieważ podczas interwencji medycznych żaden z ratowników nie ma czasu, aby szukać telefonu poszkodowanego lub jego portfela. Blaszki natomiast są zawsze przy ciele, w widocznym miejscu. Dodatkowym atutem nieśmiertelników jest ich trwałość - te wybijane na nierdzewnych blaszkach są nie do zdarcia. Odwrotnie, niż nowoczesne i bardzo kruche telefony, które podczas wypadku mogą ulec zniszczeniu. Inny problem z telefonami dotyczy blokad - wiele z nich ma blokowany wyświetlacz (wężyki, kody pin i inne zabezpieczenia), przez co dostęp do numerów w książce telefonicznej jest niemożliwy.

Dla kogo nieśmiertelniki?

Nieśmiertelniki EngraveBlaszki są bardzo uniwersalne. Noszą je nie tylko żołnierze, ale także cywile - są bardzo popularne wśród motocyklistów, kierowców, ratowników, funkcjonariuszy, fanatyków militariów, ASG, sportowców oraz ludzi, którzy z wojskiem nie są w żaden sposób związani. Sprawdza się jako stylowy prezent i nie tylko.

Ponadto wiele sklepów oferujących wybijane nieśmiertelniki znalazło dla blaszek dodatkowe zastosowanie. Na przykład jako adresówki dla zwierząt lub breloki do kluczy i zawieszki do bagażu/plecaka. W każdym przypadku dzięki wybijanym znakom możemy przekazać bardzo ważne informacje, które mogą pomóc w znalezieniu zguby. Za zakupem nieśmiertelników przemawia nie tylko niska cena i trwałość, ale także przydatność, która może okazać się zbawienna w tych trudnych i nieprzewidywalnych chwilach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena