Podajemy kilka porad, jak wybrać odpowiednie buty aby wyeksponować i wyszczuplić nasze nogi.

Data dodania: 2015-02-16

Wyświetleń: 1650

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czółenka czy też botki z odkrytym palcem są dodatkiem do naszej garderoby, który jak mało co przyciąga uwagę obserwatorów a to dlatego, że w wyjątkowy sposób eksponuje kształty naszych stóp. Jest jednak parę porad i przestróg szczególnie dla drobnych kobiet oraz tych o krótszych nogach. Szczególnie ważny tutaj jest kolor. Wybieraj modele z obcasem proporcjonalnym do rozmiaru Twojej stopy oraz budowy kostki. Jeśli masz delikatne i szczupłe nogi staraj się unikać topornych obcasów na słupku. Wybierz raczej delikatniejszą szpilkę.

      Baw się kolorami. Dodawaj dużo detali, to wszystko sprawi, że wzrok obserwatorów będzie wędrował w stronę Twoich stóp, które możesz wyszczuplić stosując parę trików.

Czy nadają się do biura?

     Buty z odkrytym palcem nie zawsze będą stosowne do Twojej pracy. Zależy to oczywiście od zasad panujących w Twojej firmie. Będą jednakże idealnym dodatkiem do luźnych spotkań biznesowych i mogą być modnym dodatkiem podkreślającym resztę Twojej garderoby. Zadbaj o buty, które będą pasowały do charakteru pracy.

Odpowiedni rozmiar.

     W tego typu obuwiu niezbędne jest idealne dopasowanie rozmiaru, w przeciwnym wypadku będziesz wyglądać komicznie w wystającym poza obręb podeszwy dużym palcem. Dobrym pomysłem jest wybór modelu z bardziej wyciętą w przodzie cholewką tak aby wyeksponować także resztę palców.

Z czym łączyć?

     Półbuty z odkrytym palcem są bardzo uniwersalnym fasonem. Będą świetnie pasować do obcisłych, lekko przetartych dżinsów jak również do eleganckiej sukni. Możesz także pomieszać style a pamiętaj, że ostatnio jest to bardzo w modzie.

Ważne są stopy

      Zadbaj odpowiednio o swoje nogi. Powinny być wydepilowane a same stopy tak zadbane aby, buty która masz na sobie podkreślały jeszcze dodatkowo ich piękno. Dobierz odpowiedni kolor farby do paznokci. Może ona być pod kolor obuwia lub innych dodatków, które masz na sobie. Pamiętaj, że zaniedbane i brudne paznokcie w połączeniu z czółenkiem z odkrytym palce wygląda tandetnie i na pewno niezbyt seksownie. Już wkrótce kolejna część naszego poradnika, w którym omówimy inne fasony oraz doradzimy z czym je łączyć tak aby wyglądały zjawiskowo.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena