Wiadomym jest, że wszystkie działania budowlane powinny być przeprowadzane w określanych warunkach.

Data dodania: 2015-01-28

Wyświetleń: 16903

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do jakiej temperatury można układać kostkę brukową?

Wystarczy spojrzeć na stan naszych krajowych dróg, które wykonywane były niezgodnie z zaleceniami – na przykład podczas bardzo ulewnych deszczów, niezabezpieczone przed ujemną temperaturą, przez co już po kilku miesiącach użytkowania pękają. Powinny natomiast wytrzymywać kilkanaście lat.

Niektórzy mogą powiedzieć, że to słaba jakość materiału odpowiada za powstałe szkody. Jak jednak podkreśla wielu fachowców, którzy zajmuje się tym zawodowo, za błędy odpowiedzialny jest nie materiał, a człowiek, który działa niezgodnie z tym co robić powinien.

Podobnie sprawa ma się w przypadku kostki brukowej, której kładzie się coraz to więcej. Nie tylko wszystkie miejskie chodniki, pobocza dróg czy inne miejsca, którymi ludzie przechodzą wykładane są z kostki.

Układanie kostki brukowej to także zajęcie dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy w ten sposób brukują dojścia do swojego domu, place przed garażem czy też podjazdy do domu, gdy mieszkają na wzniesieniu. Chociaż można to zrobić samemu, to jednak wymaga to niemałych umiejętności z zakresu brukarstwa. Aby całość została wykonana jak należy, najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie doświadczonej firmy, która dzięki swojej wiedzy oraz nabytej przez lata praktyce będzie potrafiła położyć kostkę brukową tak by sprawowała się przez wiele lat.

Jak należy przygotować podłoże dla kostki brukowej, jak ją położyć oraz do jakiej temperatury można układać kostkę brukową ?

Wszystko ma swoje podstawy, od których zacząć należy. Tak też należy postępować w przypadku kostki brukowej, która wymaga ułożenia podłoża, która będzie fundamentem dla kładzionej kostki. Trzeba także wiedzieć jak kostkę położyć (inaczej będzie się kładło kostkę brukową, inaczej granitową). Trzeba również posiadać wiedzę na temat tego do jakiej temperatury kostkę można kłaść. Przyjmuje się, że temperatura otoczenia nie powinna spadać poniżej 0 stopni, chociaż wielu zawodowców przyznaje, że nie powinno się działać, nawet jeżeli temperatura spada poniżej 5 stopni.

Pamiętać należy o tym, że temperatura w nocy jest znacznie niższa niż za dnia, dlatego przewidywania synoptyków należy uwzględnić w swoim planie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena