Twoje dzieci uwielbiają jeździć na nartach? Jeśli już nie mogą doczekać się zimowego szaleństwa, najwyższy czas zacząć planować narciarskie ferie zimowe.

Data dodania: 2015-01-16

Wyświetleń: 1676

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

3 pomysły na narciarskie ferie zimowe z dziećmi

Pierwszym problemem wydaje się znalezienie odpowiedniego miejsca. Poznaj 3 klasyczne, a zarazem sprawdzone miejsca na narciarskie wypady i zacznij planować idealne ferie z dziećmi!

 

Tatry i Podhale

Miejsce, które cieszy się popularnością nie tylko Polaków. Przez cały rok przyciąga rzesze turystów z całego świata. Wybierając się na tamtejsze stoki powinieneś więc wziąć pod uwagę, że prawdopodobnie sporo czasu spędzisz w kolejce na stoki.

A co po nartach? Ferie z dziećmi to przecież nie tylko szusowanie po stokach. Wiele miejsc proponuje różne gry i zabawy dla dzieci, a także kuligi, lodowisko czy jazdę na sankach.

Bieszczady

Kolejne miejsce w Polsce, gdzie z powodzeniem można rozwijać narciarskie pasje. Bieszczady na pewno staną się doskonałym miejscem na udane ferie zimowe z dzieckiem, ale pamiętaj o wybraniu odpowiedniego stoku. Dopasuj go do umiejętności swoich dzieci.

A co, jeśli nie narty? Możecie zrobić sobie dzień wolnego i pozwiedzać okolice. Ustrzyki Dolne, Sanok, Lesko czy Solina z pięknym Jeziorem Solińskim będą miłym urozmaiceniem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Alpy

Jeśli jednak w tym roku chcecie poszusować po zagranicznych stokach, wybierzcie się w piękne Alpy. Dzieci mają do dyspozycji mnóstwo profesjonalnych szkółek narciarskich oraz instruktorów. Ilość i wyposażenie stoków też nie pozostawiają nic do życzenia.

Cena i bezpieczeństwo

Różnica w wyborze miejsca spędzania ferii dotyczy także ceny. Według analizy travelplanet.pl za tygodniowy wyjazd na narty w Polsce zapłacimy ok. 1500 zł za osobę. Szusowanie w Alpach będzie kosztowało już nawet o 1000 zł więcej.

Niezależnie od tego, jaki kierunek obierzesz na tegoroczne narciarskie ferie z dziećmi, pamiętaj o kilku szczegółach:

  • uważnie sprawdź, czy zakwaterowanie jest przyjazne rodzinom

  • wybierz stoki bezpieczne – takie, po których będą szusowały też inne dzieci

  • poszukaj dobrego instruktora

  • miej plan B na inne aktywności, gdy pogoda nie dopisze lub narty nie przypadną dzieciom do gustu

Licencja: Creative Commons
0 Ocena