Warto mieć pod ręką małe i praktyczne narzędzie, jakim jest gaz pieprzowy! Może Ci uratować życie w starciu z napastnikiem.

Data dodania: 2014-12-04

Wyświetleń: 3249

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skuteczne narzędzie do samoobrony

Skuteczne narzędzie do samoobrony, które w łatwy sposób zapewnia bezpieczeństwo to gaz pieprzowy.  Ręczny miotacz gazu to legalne i skutecznie narzędzie.

Gaz pieprzowy to legalna substancja, która powoduje u groźnego napastnika ostre łzawienie i pieczenie oczu oraz ogólne podrażnienie dróg oddechowych. Najważniejszym składnikiem gazu jest CO, czyli substancja, która w kontakcie z błoną śluzową i skórą powoduje uczucie silnego pieczenia, ograniczoną możliwość złapania oddechu. Dzięki temu nasz przeciwnik jest zdezorientowany, a my mamy czas na ucieczkę i wezwanie policji. Środek jest skuteczny również w konfrontacji z osobami będącymi pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Gaz działa też na agresywne zwierzęta. Strumień gazu należy kierować w stronę twarzy, ponieważ wtedy efekt będzie właściwy. Gaz pieprzowy najlepiej trzymać w miejscu łatwo dostępnym, ponieważ w przypadku niebezpieczeństwa liczy się czas. Jest to broń długodystansowa, dlatego musimy być mobilni

Należy dodać, że takiego narzędzia należy używać w obronie koniecznej, kiedy zagrożone jest życie/zdrowie lub dobra materialne.

 Jeśli wracasz wieczorami do domu lub mieszkasz w niebezpiecznej okolicy, to małe i bardzo przydatne narzędzie w postaci gazu pieprzowego może Ci uratować życie.  Gaz pieprzowy jest substancją przyjazną środowisku i nie wymaga specjalnych metod utylizacji.

Gaz pieprzowy używany jest przez wszystkie agencje ochrony i policyjne jednostki na świecie. Jest skuteczny, ponieważ daje możliwość ucieczki tworząc dystans pomiędzy ofiarą a napastnikiem. Skutkiem jego działania ujawniają się niemal natychmiastowo, a jego działanie trwa około 15-60 minut( w zależności od stopnia koncentracji).

Gaz pieprzowy nie powoduje śmierci napastnika, dlatego można go użyć bez obaw. Dodatkowo nie jest to narzędzie drogi. Gaz pieprzowy można nosić ze sobą prawie wszędzie. Należy tylko pamiętać o tym, że użycie gazu w innym celu niż za samoobrona będzie przestępstwem. Ręczny miotacz gazu to narzędzie niezwykle skuteczne i bardzo poręczne, które przeznaczone jest tylko i wyłącznie w celu obrony koniecznej!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena