Motywacja to podstawowy czynnik warunkujący rezultaty z ćwiczeń na siłowni. Warto poznać metody i techniki dzięki, którym będziemy potrafili zmotywować się do działania.

Data dodania: 2014-11-14

Wyświetleń: 2319

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wiedza i motywacja w treningu siłowym

Czasem na ćwiczenia siłowe patrzymy bardzo nieprofesjonalnie. Chodzi głównie o to, że brakuje nam prawdziwej motywacji i po serii udanych ćwiczeń odpuszczamy sobie treningi. W taki sposób na pewno nie osiągniemy sukcesu. W niektórych wypadkach po pewnym czasie, że mimo naszej wytrwałości efekt jest daleki od naszych oczekiwań. Jakby na to nie spojrzeć problemem może okazać się brak elementarnej wiedzy na temat wykonywanych ćwiczeń. Niestety, siłownia to nie tylko suche treningi, ale też i odrobina teorii, która po opanowaniu pozwala nam dopiero w pełni wykorzystywać wspomniane ćwiczenia w pełni właściwie. Dlatego osoba chodząca na siłownie powinna cały czas systematycznie pogłębiać swoją wiedzę na temat ćwiczeń.

 

Co daje wiedza

To temat rzeka i co chwile zmieniają się małe szczegóły jednak istotne dla samego zadania. Jeśli będziemy cały czas na bieżąco z nowymi informacjami to z pewnością dobrze wykorzystamy całą wiedzę i ani razu nie popełnimy błędu, przez co uzyskamy efekt w postaci fajnego wyglądu. Jakby nie patrzeć wiedza o ćwiczeniach pozwala nam też mniej więcej określić czas, w którym powinniśmy dostrzec w sobie jakieś zmiany. Jeśli wiemy jak trenować to na pewno nie nabawimy się kontuzji, która w tego typu sportach siłowych pojawia się często, ale jest skutkiem złego treningu i braku wiedzy. Na co pozwala nam jeszcze wiedza przede wszystkim mamy zestaw różnorodnych ćwiczeń dzięki czemu możemy pracować nad wieloma partiami naszego ciała jednocześnie, a nie tylko nad jedną grupą. Wiedza przekłada się także na lepszy plan treningowy, który co tu dużo mówić jest bardziej efektywny już na siłowni. Jeśli wiemy jak ćwiczyć umiemy wybrać miejsce do ćwiczenia oraz wiele innych pożytecznych rzeczy to bardzo łatwo dojść do wniosku, że, wtedy jesteśmy w stanie pokonać wszystkie bariery i w taki sposób poradzimy sobie nie raz z problemami jakie tylko pojawią się w naszym otoczeniu.

 

Nie tylko dla początkujących

Systematyczne pogłębianie wiedzy zaleca się także osobom, które na siłowni spędziły już trochę czasu. Warto uczyć się nowych rzeczy, ponieważ potem możemy je wykorzystać z korzyścią dla naszego ciała.  

Licencja: Copyright - zastrzeżona