W wyjątkowo mroźne dni wychodzenie z domu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Zakładanie kilku warstw ubrań nie zawsze pomaga i na dodatek nie jest zbyt komfortowe, jeśli na przykład idziemy do pracy lub szkoły.

Img

Zima może być piękna, jeśli jesteśmy na nią odpowiednio przygotowani. Nikt z nas nie lubi marznąć! Najważniejszym wyposażeniem naszej garderoby w mroźnym okresie powinny być porządnie wykonane, nieprzemakalne buty oraz ciepłe kurtki zimowe

W wyjątkowo mroźne dni wychodzenie z domu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Zakładanie kilku warstw ubrań nie zawsze pomaga i na dodatek nie jest zbyt komfortowe, jeśli na przykład idziemy do pracy lub szkoły. Przed kolejnym zimowym sezonem warto zastanowić się nad inwestycją w nową, ciepłą kurtkę zimową, która pozwoli nam cieszyć się prawdziwą, piękną zimową aurą.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając kurtkę zimową?

Przed wyborem sprawdźmy z jakiego materiału kurtka została wykonana. Na rynku dostępne są kurtki wykonane z różnych materiałów. Warstwa zewnętrzna zazwyczaj wykonana jest z poliestru, bawełny lub nylonu. Wypełnienie kurtki może być wykonane z naturalnego puchu, wełny, poliestru. Pamiętajmy, że od materiału z którego zostały wykonane kurtki zimowe zależy dobór odpowiedniego sposobu pielęgnacji.

Wybierając zimowe okrycie zwróćmy uwagę na jakoś wykonania oraz detale. Ważnym elementem jest kaptur, który przydaje się zwłaszcza podczas silnych opadach śniegu. Zwróćmy uwagę czy jest on odpinany i odpowiednio ochrania naszą głowę. Przed zimnem uchroni nas również wysoki kołnierz. W niektórych modelach przy nadgarstkach znajdują się odpowiednie ściągacze, które świetnie sprawdzają się podczas śnieżnych burz. Ważnym elementem są kieszenie, pamiętajmy, że zimą zazwyczaj będziemy do nich sięgać w rękawiczkach, więc powinny być umieszczone w wygodnym, łatwo dostępnym miejscu. Kurtki najczęściej są zapinane na zamek błyskawiczny. Polecamy kurtki, które poza zamkiem mają również zapięcie na zatrzaski, które ochrania zamek. Niektóre modele mają dodatkowy pasek umieszczony w tali, który pomaga odpowiednio dopasować kurtkę do naszego ciała. 

Kurtka powinna być dopasowana i dostosowana do naszej sylwetki. Krótkie kurtki zimowe optycznie wydłużają dolną część sylwetki. Dłuższe kurtki uchronią nas przed stratami ciepła. Kolor kurtki jest sprawą indywidualną. Polecamy wybrać kolor neutralny, do którego w łatwy sposób będziemy mogli dobrać dodatki w różnych odcieniach. Grube szaliki, czapki, ciepłe rękawiczki to nieodłączni towarzysze kurtek zimowych.

Licencja: Creative Commons