Pomoc drogowa to firma, z pomocy której prawdopodobnie każdy będzie musiał kiedyś skorzystać. Wiadomym faktem jest to, iż zadaniem pomocy drogowej jest wyciągnięcie nas z motoryzacyjnej opresji. Nieważne, czy chodzi tutaj o brak paliwa, przebitą oponę, rozładowany akumulator czy poważniejsze sprawy, jak kolizje tudzież stłuczki.

Data dodania: 2014-08-30

Wyświetleń: 2017

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zadania specjalne dla pomocy drogowej

Niemniej jednak to właśnie holowanie i pomoc przy wypadkach najczęściej kojarzy nam się z profilem usługowym firm zajmujących się auto pomocą. Jak jednak widać, zakres usług jest trochę szerszy. Mało tego, można wyróżnić różnego rodzaju zadania specjalne, które posiada w swojej ofercie już niemal każda tego typu firma. A jakie zadanie specjalne kryją się w zakresie jej działania?

Spośród zadań specjalnych, na jakie można liczyć, korzystając z autopomocy, warto wymienić przede wszystkim wyciąganie różnego rodzaju pojazdów z rowów, dołów i innych tego rodzaju niedogodnych miejsc. Jest to zdecydowanie jedno z najważniejszych zadań specjalnych. Dobre przedsiębiorstwo w tej dziedzinie powinno posiadać sprzęt wystarczająco mocny i wyspecjalizowany, by móc poradzić sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi sytuacjami i największymi pojazdami, nie tylko osobowymi.

Jako, iż większość pojazdów na drogach to jednak samochody osobowe, to z nimi kojarzymy działalność pomocy drogowej. Ale prawda jest taka, że również samochodom dostawczym, busom, ciężarówkom, a nawet tirom zdarzają się problemy natury technicznej, a w przypadku tych pojazdów nie wystarczy standardowe wyposażenie pomocy drogowej – niezbędny będzie profesjonalny osprzęt. Autoholowanie pojazdów tego typu wymaga sprzętu o nie lada charakterystyce. Ten sam, wysoki poziom wymagań, pojawia się, gdy ciężarówkę trzeba ulokować na lawecie – w końcu i takie samochody mogą doświadczyć usterek uniemożliwiających inną formę zmiany lokalizacji. Najlepsze przedsiębiorstwa specjalizujące się w tej dziedzinie posiadają urządzenia o mocy zdolnej przetransportować nawet największe i najcięższe pojazdy.

Pomoc drogowa to jednak nie tylko pakowanie samochodów na lawety, dowożenie do klienta brakujących środków, jak zapasowe koła czy kanistry benzyny, ale również planowanie przejazdu. Istnieją na świecie drogi, które charakteryzują się pewnymi ograniczeniami w zakresie dopuszczalnej wagi lub wysokości. Te ograniczenia zwykle nie interesują kierowców samochodów osobowych, są jednak bardzo ważne dla kierowców ciężarówek i innych pojazdów o większej masie czy niestandardowych gabarytach. Kompetentny pracownik firmy zajmującej się pomocą drogową musi wiedzieć, gdzie taki kierowca będzie w stanie przejechać, a gdzie zatrzymają go stosowne znaki. W innym razie kierowca ten będzie narażony nie tylko na mandat za poruszanie się niedozwoloną drogą. Ponadto czas transportu mógłby się zbyt wydłużyć, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach – czas to pieniądz.

Nie byłoby błędem wysnucie twierdzenia, jakoby wszystkie zadania, których podejmuje się pomoc drogowa, należały do zadań specjalnych. Zwłaszcza, że ten rodzaj usług ratuje czasami życie – dosłownie i w przenośni.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena