Balustrady zewnętrzne, jak i te wewnątrz mieszkania pełnią podobną funkcję - zabezpieczają balkony, tarasy, schody, zapewniając swobodne poruszanie się użytkowników po tych obiektach.

Data dodania: 2014-06-11

Wyświetleń: 1227

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Korzyści zastosowania stali nierdzewnej w poręczach

Balustrada stanowi jednocześnie ozdobę architektoniczną. Do jej budowy można zastosować różne materiały: drewno, szkło, metal. Możne też je łączyć uzyskując w ten sposób ciekawe efekty dekoracyjne. Do budowy balustrady metalowej używa się stali, aluminium oraz mosiądzu – materiału nie ulegającego korozji.

Balustrada nierdzewna sprawdza się doskonale nie tylko jako element wykończenia balkonu, tarasu czy schodów zewnętrznych, ale również wewnątrz pomieszczeń. Balustrada nierdzewna w połączeniu z elementami szklanymi lub drewnianymi może dać oryginalny efekt wizualny.

Do jej wypełnienia wykorzystuje się tafle szklane w różnych kolorach i kształtach wykonanych ze szkła hartowanego lub laminowanego oraz linki stalowe, pręty i rurki o różnych średnicach. Zwieńczeniem balustrady są poręcze. I te mogą być wykonane z metalu lub drewna. Poręcze metalowe cechuje lekkość i elegancja, są łatwe w utrzymaniu czystości. Drewno jest natomiast materiałem ciepłym, łatwym w obróbce i konserwacji.

Na korzyść balustrad i poręczy wykonanych ze stali nierdzewnej przemawiają także względy czysto praktyczne. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji oraz wykorzystaniu najnowszych technologii spawania, obróbki oraz cięcia stali, balustrady nierdzewne gwarantują trwałość i bezpieczeństwo użytkowania przez wiele, wiele lat.

Warunkiem trwałości stali nierdzewnej jest regularne usuwanie z niej wszelkich zanieczyszczeń, które doprowadzić by mogły do powstania odbarwień lub korozji.

W celu utrzymania atrakcyjnego wyglądu balustrad nierdzewnych, należy je regularnie myć ciepłą wodą z dodatkiem mydła (lub innego delikatnego detergentu). Po umyciu należy je opłukać czystą wodą i dokładnie osuszyć.

Usuwanie zabrudzeń z poręczy i balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej:

  1. Odciski palców zmywamy spirytusem lub rozpuszczalnikiem. Następnie płuczemy zimną wodą i dokładnie osuszamy.
  2. Tłuste plamy zmywamy rozpuszczalnikami organicznymi oraz ciepłą wodą z mydłem. Następnie płuczemy zimną wodą i dokładnie wycieramy.
  3. Oporne plamy zmywamy przy użyciu delikatnego detergentu szorującego. Ważne jest, aby w trakcie mycia trzeć zgodnie ze strukturą powierzchni szlifowanej. Następnie opłukujemy zimną wodą i osuszamy.
  4. Silne przebarwienia usuwamy przy pomocy szorstkiego zmywaka kuchennego zgodnie ze strukturą powierzchni. Pamiętamy jednak, by nie szorować zbyt mocno. Następnie opłukujemy zimną wodą i osuszamy.
  5. W celu usunięcia śladów rdzy, zwilżamy powierzchnię roztworem kwasu szczawiowego i pozostawiamy na około 15 minut. Zmywamy delikatnym detergentem, opłukujemy czystą wodą i wycieramy do sucha.
  6. Zabrudzenia od farby usuwamy rozpuszczalnikiem do farb. Następnie zmywamy czystą wodą i osuszamy.

Ważne!

Do czyszczenia balustrad nierdzewnych nie wolno używać środków zawierających: chlor, sól, kwasy, wybielacze. Nie należy także używać w tym celu preparatów trących oraz ostrych druciaków.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena