Balustrady nierdzewne do doskonały wybór nie tylko w przestrzeni przemysłowej, ale też w domu i w obiektach użyteczności publicznej. Z jakiegoś powodu jednak cały czas wiele osób trzeba do tego przekonywać, a zatem: oto lista czterech koronnych argumentów „za”.

Data dodania: 2021-04-14

Wyświetleń: 514

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Balustrady nierdzewne: 4 argumenty „za” i żadnego „przeciw”

Bezpieczeństwo

Balustrady ze stali nierdzewnej są bezpieczne, ponieważ sam ich materiał jest wręcz ekstremalnie trwały. Żaden z czynników, który mógłby działać destrukcyjnie choćby na drewno, nie zaszkodzi stali. Wilgoć, zmienne temperatury? Żadnego efektu. Uderzenia? Ewentualnie nieduże wgniecenie lub – w przypadku malowania proszkowego – uszkodzenie powłoki lakierniczej, ale poziom bezpieczeństwa pozostaje ten sam. Żeby chwyt był pewniejszy, można zdecydować się na przykład na dostępne na http://www.inoxtom.pl/ balustrady z profili stalowych łączone z drewnem albo zastosować specjalne nakładki antypoślizgowe na uchwyty.

Jakość

Stal nierdzewna produkowana jest z zachowaniem bardzo precyzyjnej kontroli warunków, a to przekłada się na powtarzalną, wysoką jakość. Balustrady nie mają żadnych słabych punktów wynikających ze struktury materiału, wszystkie siły działające na nie można wyliczyć i odpowiednio skompensować. Fakt, że są produkowane przemysłowo, pozwala dopracować absolutnie każdy aspekt ich obróbki. W przypadku balustrad drewnianych zawsze pozostaje w grze czynnik losowy, wynikający ze struktury drewna.

W balustradach stalowych być może najważniejsze jest jednak to, że także starzeją się one planowo i równomiernie, więc z wiekiem nie pojawiają się żadne dodatkowe, nieprzewidziane wcześniej wady.

Trwałość

Balustrady stalowe nie wymagają w zasadzie żadnej konserwacji. Czyszczenie służy bardziej zachowaniu estetycznego wyglądu, niż realnej ochronie przed degradacją. Modele dostępne na http://www.inoxtom.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej.html mogą wytrzymać naprawdę wiele, wiele lat, nawet jeśli będą rzadko czyszczone.

W przeciwieństwie do wielu innych materiałów, stali nierdzewnej nie szkodzi ani promieniowanie UV, ani podwyższona wilgotność, ani zmienne temperatury. Dzięki odpowiedniej recepturze stopu balustrada może być praktycznie najtrwalszym elementem całego budynku. Co w takim razie z modelami łączonymi z drewnem? Drewniane elementy na pewno prędzej czy później będą wymagały estetycznej konserwacji, ale wygląd i funkcjonalność stali w tym samym czasie nie zmienią się ani odrobinkę. To doskonały wybór dla inwestorów, którzy chcą cieszyć się bezpieczną, estetyczną balustradą praktycznie bez ograniczeń czasowych.

Nowoczesny wygląd

Na liście najpopularniejszych stylów wnętrzarskich od lat przybywa tych, w których stal nierdzewna jest albo materiałem niemalże wymaganym, albo przynajmniej mile widzianym: od industrialnego i loftowego, przez różne wariacje na temat stylów minimalistycznych, aż po nowoczesne aranżacje eklektyczne. Dzięki swojej uniwersalnej estetyce stalowe barierki sprawdzają się wszędzie – nawet tam, gdzie na pozór trudno ten materiał wprowadzić.

Zresztą – tam, gdzie nie pasuje stal w swoim naturalnym kolorze, można często zastosować lakierowane proszkowo balustrady stalowe z profili prostokątnych. Są one często wykorzystywane w obiektach użyteczności publicznej, na klatkach schodowych albo na zewnątrz budynków, ponieważ są bardzo trwałe, a ich estetyka nie zaburza w żaden sposób prostoty budynku.

A co z argumentami przeciw?

Nie ma takich. Każdy argument przeciwko balustradom stalowym można zbić, wskazując na konkretny model balustrady: surowy, lakierowany, tylko ze stali, albo ze stali łączone z drewnem. Ta lista możliwości jest w praktyce niewyczerpana i dowodzi jeszcze jednej istotnej zalety nierdzewnych balustrad: ich uniwersalności.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena