Własny kawałek ziemi, nawet najmniejszy skrawek zielonego terenu, pozwala wypocząć i zapomnieć o trudach dnia codziennego.

Data dodania: 2014-05-26

Wyświetleń: 5018

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od jakiegoś już czasu jestem szczęśliwym posiadaczem niewielkiej działeczki w jednym z ogródków działkowych. Jak wiadomo każdy z działkowców dąży do tego, aby właśnie jego parcela prezentowała się ładnie i schludnie. Mimo moich starań na działce pozostał jeden element, który wyraźnie kuł w oczy i nie pozwalał uznać działki za ładną. Była to stara wanna, którą poprzedni właściciel postawił pod ręczną pompą. Wyglądała obskurnie. Długo zastanawiałem się co zrobić z tym fantem. W końcu wpadłem na pomysł, który pozwolił mi na przerobienie tego fragmentu działki na jedno z ładniejszych miejsc. Chciałem zatem podzielić się moim pomysłem i podpowiedzieć przyszłym oczkomaniakom jak z brzydkiej wanny stworzyć niewielkie, ale urocze oczko.

Po pierwsze musimy wykopać w ziemi otwór odpowiedniej wielkości, który pozowali nam zmieścić posiadaną przez nas wannę. Musi być on nieco większy tak, aby na jego dnie zmieściła się odpowiednio gruba warstwa utwardzonego podłoża. Ma ona za zadanie ustabilizować całą konstrukcję, tak aby pod własnym ciężarem wanna nie zapadała się głębiej. Możemy w tym celu użyć ceglanek lub pustaków, co ułatwi nieco pracę. Pod otworem korka warto wykopać nieco głębszy dołek, który wypełniony następnie żwirkiem ułatwi ewentualne spuszczanie wody. Warto także kupić odpowiednią ilość czarnej folii, którą wyłożymy wnętrze pojemnika. Czarne podłoże będzie się prezentowało o wiele ładniej niż biała emalia w, którą najczęściej pokryte są wanny. Następnie pozostaje nam jedynie okopanie całej konstrukcji ziemią i napełnienie wanny wodą. Gdy woda dojrzeje będziemy mogli do niej spokojnie włożyć pierwsze roślinki. Wykopaną ziemię możemy również spożytkować w bardzo ciekawy sposób,a mianowicie z nadmiaru materiału usypać gustowny ogródek skalny, który może się pięknie komponować z samym oczkiem.

Oczywiście takie rozwiązanie nie pozwoli nam na hodowanie zbyt wielu rybek. Możemy się ograniczyć jedynie do mniejszych karasi, które jednak przed zimą będziemy musieli albo wyłowić i przetrzymać u siebie albo u znajomego akwarysty. Niewątpliwie jednak nawet bez rybek oczko będzie prezentowało się pięknie gdy tylko zapewnimy roślinkom odpowiednie warunki. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż w pełni rozkwitnięta lilia wodna.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena