Drewno zawsze kojarzyło się z elegancją, dostojnością czy też prestiżem. W wielu przypadkach również kojarzyło się ono z wydawaniem mnóstwa pieniędzy. Wcale nie musi tak być. 

Data dodania: 2014-04-14

Wyświetleń: 1112

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

FELIETON

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najważniejszy wypoczynek

Wiadomo jest, że po ciężkiej pracy, człowiek wracając do domu jedyne co pragnie to odpocząć. Robi się ciepło, idzie wiosna, drzewa kwitną, więc dlaczego nie zrobić tego na łonie natury, np. w ogrodzie?

Czyż nie jest przyjemniej usiąść na drewnianej, prostej ławeczce wśród drzew ogrodu i słuchać jak ptaki niosą radosną nowinę zwiastując wiosnę? A do tego niech jeszcze ukochana osoba przyniesie kubek z kawą to już w ogóle.

Pojawia się jeszcze kwestia dzieci. Co z nimi zrobić? Przydałaby się jakaś huśtawka, prosta najprostsza. Wcale nie musi być droga, bo można ją zrobić z drewna gięto-klejonego. Duża oszczędność pieniędzy, kilka zmontowanych ze sobą łuków a jaka frajda dla dzieciaków!

Kiedy już tyłek boli od siedzenia wypadałoby poleżeć. Na czym? Przydałby się hamak lub leżak. W sklepach jednak są one trochę drogie, a tak naprawdę przydają się od czasu do czasu. Jak temu zaradzić? Przychodzi mi do głowy jeden pomysł. Otóż ostatnimi czasy napotkałem taki leżak z drewna, był rewelacyjny. Sąsiad zakupił kantówki, do tego dodał kilka łuków oczywiście z drewna, pomalował i…robi wrażenie. Jakby to było seryjnie produkowane, ze sklepu. Jak się później dowiedziałem, wszystkie te elementy kupił w sklepie online.

Oczywiście można sobie tak odpoczywać, ale co w przypadku kiedy mamy nieogrodzony teren naszego ogródka? Oczywiście z pomocą przychodzi nam drewno, a dokładniej pergole czy przęsła płotowe. Nie dość, że po zamówieniu przyjadą wprost do naszego domu, to i jeszcze ładnie wyglądają i są za niewielkie pieniądze. Konstrukcja łatwa do montażu, z instrukcją i wszystkimi opisanymi wymogami. I na dodatek nikt nas nie widzi.

Co jak na głowę kapie? Też jest na to rada. Zadaszenie tarasu to wręcz idealna rzecz i chyba najbardziej efektowna ze wszystkich akcesoriów ogrodowych. Różne kształty i proste i krzywe, od wyboru do koloru. Czarne, zielone, z poszyciem i bez. Jakie tylko serce pragnie. Zmontowane, z instrukcją montażu. Szybko można postawić i działa. Możemy cieszyć się herbatką lub czymś mocniejszym nawet w beznadziejną pogodę.

A po odpoczynku?

Tutaj hulaj dusza. Kiedy wśród drewna wypoczęta jest osoba, zdolna jest do wszystkiego. I do pracy i do zabawi i do czegoś o czym nie warto pisać a może trochę wstyd pisać.

Po odpoczynku można skupić się na innych drewnianych akcesoriach w ogrodzie, może np. wiaty garażowej?

Podsumowanie

Jak też widać drewno może nas otaczać zewsząd i nie musi to wiązać się z dużym nakładem finansowym. Warto zrobić coś niebanalnego z banalnych rzeczy, jakimi są chociażby łuki czy kantówki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena