Duże miasta, takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, zwykle, jeśli organizują imprezy, to na kilka dni, ze sporym gronem znanych wykonawców, a wielkie sceny ustawiane są na rynkach lub lotniskach. A co mają zrobić mniejsze miasteczka, wsie i na przykład firmy organizujące ślubu w plenerze lub imprezy integracyjne? Rozwiązaniem jest scena mobilna.

Data dodania: 2014-03-03

Wyświetleń: 2137

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowoczesna scena mobilna

Dlaczego nie budować?

Odpowiedź wydaje się oczywista: scenę można wynająć - to rozwiązanie tańsze niż budowa własnej sceny, tym bardziej że po co gdziekolwiek scena zbudowana na stałe? Szybko niszczeje, używana jest względnie rzadko – słowem, zmarnowane pieniądze. A że mobilne estrady są całkiem profesjonalne, to się to po prostu kalkuluje. Jak wygląda ten profesjonalizm w praktyce, czyli na co zwrócić uwagę, kiedy szukasz sceny na wynajem?

Konstrukcja

Konstrukcja wynosi poziom sceny powyżej gruntu. Zwykle jest to niezbyt wysokie rusztowanie z aluminium. Jest to surowiec wytrzymały, sztywny, łatwy do łączenia w dowolne niemal konstrukcje. Taka scena jest niewrażliwa na jakiekolwiek warunki atmosferyczne i nawet najbardziej szatańskie wyczyny wykonawców.

Podłoga

Podłogi sceny wykonywane są z różnych materiałów. Z różnych względów bardzo często wybór pada na sklejkę. Oczywiście nie może to być zwyczajna sklejka, bo ta rozeszłaby się od wilgoci po kilku miesiącach, a wykonawcy przy kilku kroplach deszczu nie mogliby z niej swobodnie korzystać. Dlatego też powierzchnie podłóg pokrywane są antypoślizgowymi materiałami, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo wykonawcom.

Dach i ściany

Najlepszym materiałem do budowy dachu i ścian jest PCV. Trudnozapalne, lekkie, wytrzymałe, łatwe w transporcie i przechowywaniu jest tworzywem, które chroni mobilne sceny i wykonawców na nich występujących przed słońcem, deszczem, śniegiem i wiatrem. Jednocześnie oczywiście chroniony jest także dodatkowy sprzęt, a może go być całkiem sporo.

Dodatkowe wyposażenie

Scena nie mogłaby istnieć bez oświetlenia i nagłośnienia. Dobre sceny mobilne są oczywiście wyposażone w elementy umożliwiające bezpieczny montaż nawet bardzo rozbudowanych systemów scenicznych. Wiele firm, które wynajmują sceny, dysponuje własnym sprzętem, dzięki czemu nie musisz szukać kilku firm, które będą odpowiedzialne za wyposażenie imprezy – po prostu razem ze sceną przyjedzie wszystko, co będzie potrzebne.

Bezpieczeństwo i wygoda

Estrady mobilne po rozłożeniu nie zajmują dużo miejsca. Praktycznie całą scenę można przywieźć jedną ciężarówką i złożyć w ciągu maksymalnie kilku godzin. Równie szybki jest demontaż, dzięki czemu organizatorzy imprezy mogą skrócić czas wynajmu miejsca, co jest bardzo istotne. Jednocześnie sceny mobilne są całkowicie bezpieczne: solidne, niestanowiące zagrożenia pożarowego, wygodne – niczego więcej nie trzeba.

Kto może skorzystać?

Tak naprawdę scenę mobilną może wynająć każdy. Najchętniej z tej możliwości korzystają gminy, szkoły, domy kultury, ale także prywatne firmy organizujące imprezy integracyjne albo imprezy plenerowe różnego rodzaju. Jedyne, co trzeba mieć, aby wynająć scenę, to miejsce, gdzie można ją ustawić.

Ile to kosztuje?

Cena wynajmu estrady jest różna w zależności od typu estrady, jej wielkości, stopnia złożoności budowy (czy odbiorca życzy sobie instalacji dodatkowego wyposażenia do montażu oświetlenia itp.), a także tego, czy razem ze sceną na miejsce ma zostać dostarczony sprzęt estradowy. Na końcową cenę będzie miał wpływ również koszt transportu; sceny co prawda zajmują relatywnie niewiele miejsca, ale przetransportowanie ich na kilkaset kilometrów byłoby dość kosztowne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena