0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
1159 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Urządzając i aranżując kuchnię najczęściej zwracamy uwagę na właściwy dobór mebli i sprzętu AGD. Kuchnia ma być przede wszystkim funkcjonalna – zarówno podczas gotowania, jak i innych prac kuchennych.

Komfortowa i dobrze urządzona kuchnia to jednak nie tylko dobrze dobrany sprzęt i meble. Równie ważne są różnego rodzaju akcesoria kuchenne, których znaczenie poznajemy dopiero wtedy, gdy przeprowadzamy się do nowo urządzonego mieszkania. Okazuje się, że nawet przygotowanie prostego posiłku wymaga czegoś więcej niż tylko garnków i talerzy. Równie ważne są blachy do pieczenia, tarki, sztućce, deski do krojenia czy różnego rodzaju podstawki.

 Akcesoria dopasowane do kuchni

Jeśli planujemy zakup akcesoriów kuchennych, zwróćmy uwagę zarówno na ich wygląd, jak i jakość wykonania. Niektóre przedmioty, jeśli będą dobrze dopasowane, mogą być doskonałym uzupełnieniem kuchennej aranżacji. Szczególnie, jeśli nie są schowane w szafkach czy szufladach, a znajdują się na półkach i blatach. Już kilka odpowiednio dopasowanych przedmiotów może stworzyć wymarzony klimat wnętrza. Elegancki chlebak, stylowe pojemniki na przyprawy czy mąkę, a nawet położone na blatach deski do krojenia sprawiają, że kuchnia nabiera zupełnie nowego wyrazu. W sklepach bez problemu znajdziemy akcesoria, które będą komponować się zarówno z nowoczesnym, jak i klasycznym wystrojem wnętrza. W tradycyjnej kuchni nie powinno zabraknąć drewna (chlebaki, deski do krojenia) i eleganckiej, dobrej jakości porcelany (pojemniki na przyprawy, dzbanki czy czajniki). W stylowej kuchni nowoczesnej doskonale natomiast wygląda surowa stal w połączeniu z meblami kuchennymi w minimalistycznym stylu.

 W tanich garnkach dobrze nie ugotujesz

Akcesoria kuchenne to jednak nie tylko wygląd, ale też funkcjonalność i wytrzymałość. To właśnie dlatego warto postawić na przedmioty wysokiej jakości, które nie zepsują się przy pierwszym użyciu. Niestety, nasz rynek jest wręcz zalany chińszczyzną, wytwarzaną nie wiadomo w jakich warunkach i z jakich materiałów. Napis „made in China” na opakowaniu to niemal gwarancja, że świeżo zakupiony przedmiot zbyt długo nam nie posłuży. Co więcej, tanie i kiepskiej jakości garnki, blachy do pieczenia czy inne przedmioty, służące do gotowania, smażenia czy pieczenia mogą być również niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeśli więc wyposażamy czy doposażamy kuchnię, wybierajmy produkty wysokiej jakości i renomowanych firm. Choć są one odpowiednio droższe, to jednak możemy mieć pewność, że płacimy nie tylko za logo na produkcie, ale przede wszystkim za najwyższą jakość wykonania, popartą odpowiednimi atestami. Pamiętajmy, że wszystkie akcesoria, które służą do przygotowywania czy przechowywania żywności powinny być całkowicie bezpieczne dla domowników.

Licencja: Creative Commons