Ogrodzenia murowane to jedna z najstarszych, a zarazem najsolidniejszych form odgradzania naszej działki. Do ich budowy wykorzystywany jest kamień naturalny, pustaki ogrodzeniowe lub cegła klinkierowa oraz silikatowa.

Data dodania: 2013-10-16

Wyświetleń: 791

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ogrodzenia murowane to ogrodzenia ciągłe, które charakteryzują się tym, iż odgradzają nawet tereny trudno dostępne, a odpowiednio zaprojektowane są zjawiskową ozdobą całej posesji. Mury ceglane skutecznie potrafią odizolować nasze domy od reszty otoczenia, natomiast sama cegła posiada uniwersalne możliwości i może z niej powstać wiele interesujących typów ogrodzeń.  Materiał ten idealnie się łączy oraz układa, co daje możliwość wyboru właściwego dla siebie ogrodzenia. Z cegły powstają zatem wysokie mury, a także lekkie, ażurowe ogrodzenia. Wiele zależy także od charakteru naszej posiadłości, ukształtowania terenu, na którym leży oraz umiejętności samych projektantów, a co za tym idzie ekipy budowlanej.

Warto wiedzieć także, iż ogrodzenia z cegły muruje się na specjalistycznym fundamencie z poziomą dylatacją i izolacją, natomiast same cegły układa się w poziomych warstwach na cementowo-wapiennej zaprawie. Po ukończeniu murowania oraz zapełnieniu spoin, powierzchnia ogrodzenia jest dokładnie czyszczona z zabrudzeń powstałych w trakcie wykonywania wcześniejszych czynności.

Nowoczesne cegły miewają bardzo zróżnicowaną kolorystykę, dlatego też ogrodzenia, które z nich powstają, potrafią zachwycić nasze oko interesującymi zestawieniami barw, od białych, poprzez różne odcienie szarego koloru, a także brązy, beże i czerwienie.

Nie zapominajmy także, iż nasze ogrodzenie, oprócz tego, że jest wspaniałą ozdobą naszego domu i terenu, na którym się on znajduje, pełni także inną, aczkolwiek bardzo istotną rolę. Nasze ogrodzenie chroni nas przed światem zewnętrznym, przed wtargnięciem na naszą posesję osób niepożądanych i niebezpiecznych. Jeżeli nasze ogrodzenie jest trwałe i solidne, to zarówno my, jak i nasze dzieci, zwierzęta i najbliżsi, mogą czuć się całkowicie bezpiecznie.

Licencja: Creative Commons