Blat kuchenny to najbardziej narażony na zniszczenie element w naszej kuchni. Podczas przygotowania posiłków nie sposób nie nabrudzić. Temperatura, wilgoć oraz zarysowania to wróg blatów kuchennych. Podczas wyboru musimy zwrócić uwagę na wytrzymałość blatu.

Data dodania: 2013-05-16

Wyświetleń: 2072

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego warto wybrać do kuchni blat z kamienia naturalnego?

Coraz bardziej popularne stają się blaty kuchenne z kamienia naturalnego. Są trwalsze i, co najważniejsze, bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Gładka powierzchnia zapewnia szybkość czyszczenia. Nie zawierają tworzyw sztucznych, dzięki czemu są ekologiczne. Ład i elegancja to kolejne cechy tychże blatów. Idealnie komponują się z tradycyjnym lub nowoczesnym stylem kuchni.

Blaty kuchenne najczęściej wykonuje się z granitu, na specjalne zamówienie mogą być wykonane z innego kamienia naturalnego. Cechą blatów kamiennych jest trwałość na wszelkie przypadłości w kuchni - zarysowania, przypalenia, odbarwienia. Wybierając taki blat możemy pozbyć się zbędnych elementów wyposażenia kuchni, chociażby suszarki do naczyń. Firmy sugerują swoim klientom szereg udogodnień. Specjalne frezowanie pod delikatnym kątem obok zlewu umożliwia odpływ wody oraz miejsce do wysuszenia naczyń. Kolejnym udogodnieniem jest umieszczenie płyty indukcyjnej na linii blatu. Szczelina między płytą, a blatem to około 1-2 mm . Jest ona wypełniana specjalnym silikonem. Dzięki temu mamy pewność, że nie zgromadzi się tam brud. 

Każdy blat z kamienia trzeba konserwować.

Blaty kuchenne wykonywane są specjalną techniką. Spód ścinany jest pod kątem. Od frontu blat ma grubość około 3-5 cm, idąc w głąb maleje. Dzięki temu waga blatu jest o wiele mniejsza. Firmy starają się wykorzystać maksimum materiału. Podczas łączenia  elementów dopasowywany jest wzór kamienia, tak by efekt końcowy był estetyczny i elegancki. 

Firmy często współpracują z szeregiem projektantów. Z pewnością pomoże to przy wyborze blatów. Bardzo często współpracują z wieloma wiodącymi firmami związanymi z branżą kuchenną. 

Wybierając blat wykonany z kamienia naturalnego można latami cieszyć się pięknem i czystością wierząc, że za kilkanaście lat będzie nadal wyglądał jak nowy, a nasza kuchnia będzie wyglądała elegancko.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena