Każdy z nas chciałby pochwalić się piękną, nieskazitelną posadzką w domu. Szczególnie kobiety, które zawsze konkurują ze sobą nie tylko o własny wygląd, ale także o wygląd całego domu.  

Data dodania: 2013-04-17

Wyświetleń: 1211

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na co uważać przy wylewaniu posadzek?

Posadzki, panele, czy inne wykończenia podłogi, to równie często popularne elementy domu, jak obrazy czy meble. Dzięki nim dom staje się jaśniejszy, bardziej efektowny. Równie często, przy zmianie podłogi na przykład z wykładziny, czy dywanu na posadzki, decydujemy się wykonać remont na własną rękę, bez wzywania fachowców.

Czym to grozi? Czym może grozić złe wylanie posadzek?

Na wszystkie pytania, które wiążą się z tym tematem odpowiem w tym artykule. Zapraszam do czytania. Jeśli planujemy odrobinę wzbogacić nasze posadzki za pomocą folii budowlanej, musimy na początku rozpocząć od wyznaczenia punktów odniesienia, jak również sprawdzenia poziomicą różnych powierzchni w miejscu wylania, by te miejsca były równe. Nie możemy dopuścić się tego, by powierzchnia była nierówna.

Skutkuje to w tym, że po jakimś czasie posadzki mogą pękać, czy też będą po prostu nierówno, brzydko poukładane. Jeśli chodzi o wykonanie posadzki, gdy decydujemy się zrobić to sami, nie używajmy betoniarek. O wiele bardziej precyzyjnym i chyba prostszym urządzeniem jest miksokret, który bez problemu rozprowadzi całą część zaprawy na naszą obrabianą powierzchnię.

Pamiętajmy również, że podczas wylewania, jak też całego remontu posadzek, bardzo ważną rzeczą jest dylatacja. Gdy nasza powierzchnia, którą obrabiamy ma duże rozmiary, powinniśmy pamiętać o podzieleniu posadzki dylatacjami. Dzięki temu będzie nam się łatwiej pracowało. Dobrze jest również zmierzyć odległości i oddzielać posadzkę miarkami. Jeśli w jakiś sposób zrobimy to krzywo, możemy mieć problem w postaci późniejszego pękania płytek. To samo tyczy się progów obrabianego pomieszczenia. Przed wylaniem zaprawy musimy dokładnie zastanowić się, w która stronę będą otwierać się drzwi i dopiero wtedy wykonać równomiernie i skrupulatnie dylatację.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena