Malowniczość francuskiej stolicy skąpanej w nocnym oświetleniu i kroplach deszczu albo urok paryskiego mieszkanka na poddaszu starej kamienicy nie musi być wyłącznie widokiem znanym nam ze srebrnego ekranu czy wakacyjnych wojaży. Architekt z głową pełną pomysłów sprawi, że paryski szyk zadomowi się również pod polskim dachem.

Data dodania: 2013-03-12

Wyświetleń: 1070

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mieszkanie idealne?


Dla jednych idealne mieszkanie najlepiej wpływające na samopoczucie musi przejść przez ekspertyzy feng shui, dla innych z kolei kluczem do przytulnej, domowej atmosfery jest urzeczywistnienie własnych marzeń dotyczących projektowania wnętrz. Zastanówmy się zatem, w jaki sposób przenieść klimat romantycznej stolicy czerwonego wina, bagietek i sera do polskiej rzeczywistości.


Pamiętajmy, że nie wszystkie francuskie rozwiązania możemy zrealizować w naszym kraju. Bariery samej architektury są nie do pokonania, chyba że budujemy dom od podstaw i na etapie szkicowania planu bryły budynku możemy uznać tradycyjną francuską architekturę za wzorzec. W innym wypadku musimy zmienić projekty okien i aranżację sztukaterii, ponieważ okna paryskich kamienic, podobnie jak drzwi pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami mieszkania, są dla Polaka niewyobrażalnie szerokie i wysokie.


Paryski charakter


Marząc o cząstce Paryża we własnym mieszkaniu, musimy skupić się na tym, co przybliży nasze wnętrza do atmosfery wystroju wnętrz XIX-wiecznych kamienic. Projektowanie wnętrz należałoby rozpocząć od nakreślenia charakterystycznych cech prawdziwe paryskiego wnętrza i ducha tego miasta. Jednym tchem możemy wymienić zatem piękną, zabytkową architekturę, modę, nowoczesny design, nonszalancję i silne zakorzenienie w tradycji. Te z pozoru sprzeczne, a nawet wykluczające się cechy są doskonałą mieszanką, która tworzy aurę francuskiej stolicy. Kluczem do oddania paryskiego charakteru jest umiejętne i gustowne połączenie klasyki z nowoczesnymi rozwiązaniami i sztuką współczesną.


Kiedy zabierzemy się już do tworzenia wystroju wnętrza, pierwszym punktem na liście mogą być aranżacje 3D przygotowane dla poszczególnych pomieszczeń. Taka wizualizacja pomoże w planowaniu ostatecznego efektu aranżacyjnego. Następnym krokiem będzie poszukiwanie mebli i dodatków na targach staroci i w antykwariatach – z pewnością znajdziemy tam wiele niepowtarzalnych i wiekowych elementów wystroju, które w połączeniu z nowoczesnymi lampami czy współczesnymi obrazami dadzą efekt paryskiego mieszkania. Całość warto uzupełnić o kremowe ściany, duże lustra i kontrastujące dodatki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena