Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych momentów w życiu, dlatego warto wtedy dołożyć wszelkich starań by oczywiście nasze samopoczucie, ale także wizerunek był bez zarzutu.

Data dodania: 2008-03-19

Wyświetleń: 6954

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych momentów w życiu, dlatego warto wtedy dołożyć wszelkich starań by oczywiście nasze samopoczucie, ale także wizerunek był bez zarzutu.

Warto zainwestować w profesjonalnie wykonany makijaż.

Usługi w zakresie tego rodzaju makijażu oferuje na rynku wiele wizażystek. Ale niewątpliwie istotne jest, aby sama panna młoda była świadoma, na co zwrócić uwagę wykonując makijaż ślubny.

Jeśli chodzi o wybór makijażystki, warto zapytać się, jakimi kosmetykami wykonywany miałby być makijaż – w tego typu makijażu jest to niezwykle istotne, liczy się bowiem oprócz efektu upiększającego, przede wszystkim trwałość! Polecałabym przede wszystkim kosmetyki selektywne, jak i te przeznaczone specjalnie dla wizażystów.

Większość makijażystek oferuje oprócz standardowego makijażu ślubnego wykonywanego w dniu ślubu, także makijaż próbny. Jest to krok moim zdaniem bardzo istotny, który pokazuje nam czy efekt końcowy jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. W ten sposób unikniemy „wpadki” z makijażem, a w dniu ślubu będziemy pewne, że wykonany makijaż będzie profesjonalny i zgodny z naszymi wyobrażeniami. Tak, więc o makijażu próbnym warto pomyśleć najpóźniej 4 tygodnie przed datą ślubu, by mieć ewentualnie czas na poszukiwania wizażystki, która sprosta naszym oczekiwaniom.


Jeśli chodzi o sam rodzaj makijażu – najpierw należy zadać sobie kilka podstawowych pytań:

- Jaki kolor ma suknia panny młodej (czy jest biała czy może w barwach ecru)? Od tego, bowiem często zależy czy używać będziemy cienia o barwie ciepłej czy chłodnej.

- Jakiego koloru jest bukiet, kwiaty? Często, bowiem właśnie pod kolor bukietu dobierany jest kolor cienia do oczu.

Wiele także zależy od typu urody panny młodej. Jeśli jest ona typem wiosny czy jesieni – pasować będą do jej urody barwy ciepłe, natomiast panie lata lub zimy – zdecydowanie lepiej będą prezentować się w barwach chłodnych.

Generalnie makijaż ślubny powinien być makijażem upiększającym, rozświetlającym, podkreślającym urodę panny młodej.

Do tego typu makijażu używa się często barw pastelowych, perłowych – w odcieniach brzoskwini, różu, lila.

Bardzo ważnym elementem jest również nałożenie podkładu, korektora – w makijażu ślubnym dużą wagę przywiązuje się z jednej strony do podkreślenia rys, upiększenia, ale z drugiej do ukrycia niedoskonałości.

Końcowym krokiem, niezwykle istotnym jest utrwalenie makijażu, czego dokonuje się za pomocą specjalnych sprayów do twarzy, które można nabyć w sklepach z kosmetykami dla wizażystów. Jest to bardzo ważny krok z punktu widzenia trwałości makijażu, niestety często pomijany.


W tak ważnym dniu warto oddać się w ręce profesjonalisty, który wydobędzie z nas często ukryte piękno i sprawi, że będziemy błyszczały w tym jedynym i wyjątkowym dniu.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena