1 głosów
Pobierz artykul
1 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
1318 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Tytułowa książka jest tylko wstępem do serii wciągających powieści fantastycznych autorstwa Petera V. Bretta. Całość opowiada o strasznym losie ludzkości, pogrążonej w walce z siłami zła - "otchłańcami".

Seria książek fantasy, o których mowa, to tzw. Cykl demoniczny. Sagę tworzy amerykański pisarz, dla którego omawiane powieści są debiutem, jednak niesamowicie udanym. Książki jego autorstwa zyskują coraz większą popularność już nie tylko w jego rodzimym kraju - Stanach Zjednoczonych, ale także daleko na wschód, w Europie, a nawet w Azji. Nic dziwnego, że kolejna część cyklu, Pustynna włócznia, została przyjęta przez krytyków z wielkim szacunkiem. Autor zapowiedział, że pisana przez niego seria zakończy się w pięciu częściach. Do tej pory pojawiły się dwie, a w lutym 2013 roku pojawić ma się kolejna - Wojna w blasku dnia. Czy odniesie podobny sukces jak poprzednie? Prawdopodobnie tak, gdyż saga zyskała już wielu fanów na całym świecie.

O czym jest omawiana powieść? Książka opowiada historię dziejącą się w fantastycznym świecie. Ludzie zmagają się tam z nie lada wyzwaniem. Każdej nocy ludzkość nawiedzana jest przez mroczne istoty, które zawsze po zmierzchu budzą się z czeluści piekieł i atakują bezbronnych ludzi. Prawie bezbronnych. W otwartej walce nikt nie ma szans na przeżycie po spotkaniu z "Otchłańcem", lecz ludzie odnaleźli sposób, by się przed nimi chronić. Są nim magiczne runy, które tworzą swoistą barierę pomiędzy nimi a przerażającym złem. Historia opowiada także o pewnym Wybrańcu, który niegdyś zaprowadził ludzkość ku chwale, otwarcie walcząć i zabijając demony. Słuch o nim jednak zaginął, ale wielu wierzy, że Wybawiciel wkrótce powróci.

Jest to pokrótce streszczenie tylko tytułowej księgi całego cyklu. W kolejnych tomach pojawiają się nowi bohaterowie, ale także potężniejsi wrogowie i nieoczekiwane zwroty akcji. W przyszłości czekają nas jeszcze oprócz wspomnianych - "The Skull Throne" oraz "The Core".

Licencja: Creative Commons