Dwa plus dwa zawsze daje cztery. Inny wynik powstaje tylko wtedy, kiedy nie potrafisz liczyć. Codziennie odkładana złotówka przez miesiąc daje 30 zł, w 6 miesięcy 180 zł, w ciągu 5 lat 1800 zł. 100 kartek przeczytanych każdego dnia, w tygodniu daje 700, w roku…

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2012-11-26

Wyświetleń: 2052

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

ARTYKUŁ

0głosów

 

Codzienny systematyczny trening w ciągu 30 dni sprawia, że lepiej funkcjonujesz, masz lepsze krążenie krwi, jaśniej myślisz, jesteś bardziej energiczna, szczęśliwa, sprawniejsza i silniejsza.

Każdy miły gest, słowo i uczynek względem swojego partnera daje rezultat szczęśliwego związku.

 

Wszystko, co robisz w życiu, jest matematyką. Jeśli nie otrzymujesz prawidłowego wyniku to znak, że po prostu nie znasz zasad. Musisz odrobić zadanie domowe i nauczyć się rozwiązywać zadania, wtedy otrzymasz poprawny wynik.

Każdy mały krok przybliża Cię do tego, czego pragniesz, wszystko się kumuluje i daje Ci EFEKT. Jednak, jeśli chcesz otrzymać dobre wyniki, przede wszystkim musisz wiedzieć, co chcesz obliczyć (osiągnąć), po co Ci, to i dlaczego jest to ważne. Musisz wiedzieć, jak jest Twój cel wykonywania działania. Jeśli tego nie wiesz prawdopodobnie go nie rozwiążesz, zaczniesz ściągać od kogoś innego nie rozumiejąc procesu i idąc na skróty. Nigdy jednak nie masz pewności czy ktoś, od kogo zgapiłaś, zrobił dobrze to działanie. Albo czy może się okazać, że nie potrzebowałaś takiego wyniku? On ma 30 a Ty chciałaś 60? Co jest? Nie określiłaś swojego celu.

Zawsze istnieją jakieś skróty, jak na przykład kalkulator. Możesz go wykorzystać, ale czasami sprawia on, że się nie rozwijasz. W pewnym momencie kiedy nie potrafisz dobrze zrozumieć zadania, możesz się udać na korepetycje i nauczyć się od kogoś, kto doskonale rozumie Twoje wątpliwości i wytłumaczy Ci to bardzo szybko.

Wszystko, co robisz w konsekwencji doprowadzi Cię do odpowiedniego rezultatu. Spójrz na życie jak na matematykę, określ swój cel, poznaj zasady, naucz się równania i każdego dnia dodawaj do niego, jaką liczbę, jakieś działanie. Zobaczysz, że po czasie otrzymasz całkiem niezły wynik. To będzie wynik Twój czynów, a w efekcie stworzysz swoje wymarzone życie.

Działania mogą być bardziej skomplikowane, takiej jak obliczenie kątów, czy wzory fizyczne lub chemiczne. Czym wyższy poziom, tym zwiększasz swoje umiejętności i jesteś wstanie liczyć szybciej, efektywniej i rozwiązywać bardziej zaawansowane zadania.

Po prostu.

Jeśli już wykonasz odpowiednią ilość zadań staniesz się ekspertem, a wtedy możesz uczyć tego innych.

Życie to czysta matematyka.

Licencja: Creative Commons