Mikołajki już blisko. Czy napisaliście już z dzieckiem list do Świętego Mikołaja? A może prócz listy zabawek, jakie dziecko chciałoby dostać, warto napisać też do takiego prawdziwego, który odpisze? Jak? Czytajcie dalej…

Data dodania: 2012-11-22

Wyświetleń: 1406

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Właśnie skończyłam pisać list w imieniu córki w języku angielskim do Świętego Mikołaja w Laponii. Oczywiście, dyktowała mi, co mam pisać: jaka była grzeczna i czy Rudolfowi naprawdę świeci się czerwony nos, gdy płynie po niebie, ciągnąc za sobą sanie itd.

Dlaczego już dziś? Bo jeśli chcecie, żeby dziecko dostało odpowiedź w okolicach Świąt, to lepiej zrobić to tak wcześnie. Podobnie jak zarezerwowanie miejsca na wielu spektaklach z okazji Mikołajek, które odbywają się w teatrach czy domach kultury. Chociaż zawsze też dla spóźnialskich kolanko Świętego Mikołaja jest też dostępne w wielkich galeriach handlowych.

Podam jeszcze adres do Świętego Mikołaja, gdybyście i Wy chcieli do niego napisać. Czy to z dzieckiem, czy sami, jeśli jeszcze w niego wierzycie.

Santa Claus' Office

FIN- 96 930 Napapiiri

Rovaniemi

Finland

Dodam, że dom Świętego Mikołaja znajduje się na Górze Korvatunturi, co, tłumacząc z lapońskiego, znaczy Góra Ucho. I właśnie z tej góry słyszy wszystkie życzenia odnośnie prezentów i odpisuje na listy, tak już od 1985 roku.

W ogóle pisanie takiego listu można zrobić też w domu. Poprosić starsze dzieci, by zrobiły to same. A na parapecie prócz listu zostawiły ciastko własnoręcznie zrobione, by Święty Mikołaj się posilił przed dalszą podróżą. O co już my musimy zadbać jako rodzice,  zostawiając parę okruszków na parapecie i przede wszystkim zabierając list! Można też na niego odpisać, ale uwaga! nie swoim pismem. Parę mokrych śladów na podłodze też pobudzi wyobraźnię maluchów, które będą miały dobry powód, by zachowywać się grzecznie przez cały rok. Młodsze dzieci nie muszą umieć pisać, mogą namalować, co chciałyby dostać.

PS. Jako mała dziewczynka napisałam pod ten adres list i odpowiedź przyszła! Po angielsku, kolorowa, ale mam ją do dziś schowaną w pudełku z pamiątkami. Może zasili i Wasze rodzinne wspomnienia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena