Producenci najczęściej proponują kompletne systemy, dzięki którym do zakupionej ilości deski dostajemy w jednym zestawie wszystkie niezbędne elementy dodatkowe. Nie musimy w takim wypadku martwić się o dokupywanie profilów czy zaślepek, mamy też pewność, że dzięki temu elewacja zostanie wykonana tak, jak należy.
Główne zalety materiału kompozytowego, wykorzystywanego do budowy elewacji, to trwałość i łatwość użycia. Deska kompozytowa jest również odporna na wodę, dzięki czemu, na przestrzeni lat, nigdy nie zmieni ona swojego rozmiaru ani nie pęknie. W przeciwieństwie do naturalnego drewna egzotycznego, takiego jak Bangkirai czy Masaranduba, deski kompozytowej nie trzeba również konserwować ani olejować. Jakiekolwiek zabrudzenia czy zacieki można bardzo łatwo wyczyścić za pomocą klasycznej myjki ciśnieniowej.
Montaż samego systemu elewacyjnego również jest dosyć prosty. Przypomina on nieco montaż tarasu ogrodowego: podstawę zawsze stanowi szkielet, do którego montuje się deski. Dzięki użyciu specjalnych klipsów kompozytu nie trzeba przewiercać śrubami, dzięki czemu całość wygląda bardzo estetycznie. Istnieje kilka metod ułożenia samej deski, może być ona położona poziomo, pionowo lub też kolejne deski mogą nakładać się na siebie (tzw. elewacja w nakładkę).
Ta ostatnia metoda jest już bardzo rozpowszechniona w Europie Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych, jednak również u nas zyskuje coraz większą ilość zwolenników. Gwarantuje bardzo dobre właściwości użytkowe, ale i piękny wygląd. Świetnie też wpisuje się w ogólny wizerunek kompozytu – materiału nowatorskiego, ekologicznego i nowoczesnego.