Opryszczka, popularnie zwana zimnem to wirus, z którym spotkał się prawie każdy z nas. Jeśli chcesz się dowiedzieć czym jest oraz jak skutecznie leczyć opryszczkę, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Data dodania: 2012-09-04

Wyświetleń: 1527

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Opryszczka jest stanem chorobowym, wywołanym jak sama nazwa wskazuje wirusem opryszczki. Jest to jeden ze starszych, znanych wirusów. Okryty został kilkaset lat temu przed naszą erą. Opryszczka jest bardzo popularnym wirusem, szacuje się, że zarażone jest nim aż 40% populacji. Wyróżniamy dwa typy opryszczki w zależności od jej lokalizacji. Pierwszy dotyczy górnej części ciała, zwykle dotyczy zmian pęcherzykowych w okolicy otworów naturalnych, najczęściej na granicy błon śluzowych i skóry. Drugi typ opryszczki zwany opryszczką genitalną dotyczy dolnej części ciała.

Leczenie opryszczki jest stosunkowo proste, ponieważ sprowadza się do podania właściwie jednego leku. Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie występowania choroby. Umożliwia to wczesne podanie leku, bezpośrednia po infekcji. Najlepiej gdyby odbyło się to w czasie występowania objawów problematycznych takich jak: swędzenie czy pieczenie, które trwają zaledwie 24 godziny. Rozpoczęcie leczenia w tym momencie może zapobiec dalszemu rozwojowi choroby.

Wiele osób pewnie zastanawia się, czy można wyleczyć opryszczkę raz na całe życie. Niestety, nie ma takiej możliwości aby pozbyć się wirusa opryszczki z organizmu. Jeśli opryszczka atakuje nas raz na kilka lat, to nie powinniśmy mieć problemu z wyleczeniem. Sprawa wygląda poważniej w przypadku niektórych osób, u których opryszczka występuje nawet co dwa tygodnie. W tym przypadku stosuje się leczenie, które trwa do 6 miesięcy. Jednak takie długie leczenie nie zapewnia nam pozbycie się infekcji na dłuższy czas, ponieważ jak już wcześniej zostało wspomniane nie ma możliwości wyeliminowania wirusa z organizmu nosiciela.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena