Najbardziej imprezową na starym kontynencie wyspą jest - będąca istnym rajem dla amatorów zabaw do białego rana - hiszpańska Ibiza. Na tej niegdyś będącej hippisowską mekką wyspie znajduje się siedem najbardziej wziętych w Europie lokali tanecznych, w których króluje głównie muzyka techno, house.

Data dodania: 2012-09-25

Wyświetleń: 2396

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zjeżdżają do nich najlepsi DJ-e świata. Do tych wszystkich lokali co godzinę kursuje tzw. Discobus. Kluby na Ibizie zamykane są o godzinie szóstej rano, wtedy też na ulicach panuje największy ruch. Niektórzy wracają do hoteli, a inni jadą na plażę zjeść w przymorskim barze śniadanie i przespać się na piasku przed nadchodzącą kolejną szaleńczą nocą. Największymi klubami Ibizy są Amnestia, Pacha, Privilege i Space.

Imprezowe wyspy

Chorwacja - na słynącej z owczego sera, białego wina oraz wędzonej z oliwą z oliwek szynki wyspie Pag, odbywają się na plaży najlepsze w tym kraju imprezy. Z całego świata lubiących dobrą zabawę przyciąga na plażę Zrce w Novalji całodobowa impreza. Życie nocne w Chorwacji tętni też w nigdy nie zasypiającym Hvarze na wyspie Hvar, którą sobie szczególnie upodobali światowi calebryci. Hvar jest wyspą luksusowych hoteli, nowych klubów i niezliczonej ilości barów. Największym powodzeniem cieszy się na niej klub Carpe Diem.

Z kolei najbardziej rozbawioną grecką wyspą jest położona na Morzu Egejskim i należąca do archipelagu Cyklady wyspa Mykonos. Nosząca tę samą nazwę stolica wyspy to urocze miasteczko labiryntu wąskich uliczek i typowych dla Grecji białych domów. Tak więc w dzień zachwycamy się tutejszymi krajobrazami i grecką architekturą, zaś w nocy rozbrzmiewa na wyspie głośna muzyka, m.in. klubowa. Od wielu lat Mykonos uznawany jest za największy ośrodek życia nocnego Grecji. Zjeżdżają na wyspę spragnieni dobrej zabawy i totalnego luzu. W sezonie wakacyjnym kluby nocne otwarte są do białego rana, a na plażach organizowane są beach party.

Wyspa Pha Ngan

Najbardziej imprezową wyspą świata południowo-wschodniej Azji jest tajlandzka wyspa Pha Ngan. Na jej bajecznej białej plaży Haad Rin odbywają się - co miesiąc w świetle pełni księżyca - szalone imprezy Full Moon. Ich kalendarz, rzecz jasna, jest ruchomy. Muzyka oprawiająca imprezy jest tu różna, m.in. hip-hop, house i trance. Będąc tu, warto też odwiedzić dziewiczą wyspę Koh Pha Ngan, gdzie z pewnością nie ma luksusowych resortów. Baza noclegowa tajlandzkich wysp opiera się głównie na bungalowach.

Po drugiej stronie kuli ziemskiej najbardziej rozbawioną wyspą jest - będąca kolebką wielu gatunków i stylów muzyki - karaibska Jamajka. Odbywa się na niej wiele muzycznych festiwali reggae, jazzu i bluesa. Takiego luzu, jaki tu panuje, nie ma chyba nigdzie indziej na świecie. Można go wręcz pozazdrościć. Jamajskim zabawom zawsze towarzyszą przepiękne zachody słońca i szklaneczka rumu.

Którąkolwiek z wysp wybierzemy, warto przed podróżą i zakrapianymi nocnymi zabawami wykupić dla własnego bezpieczeństwa ubezpieczenie za granicą, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy się nam nie przyda.

Licencja: Creative Commons