Meble łazienkowe potrzebne są nawet w najmniejszej łazience. Muszą pomieścić kosmetyki i środki czystości, ale przede wszystkim "wyrzymać" warunki jakie panują w łazienkach.

Nie ma znaczenia czy nasza łazienka jest duża, czy mała, czy ma okno czy nie. Ze wszystkich pomieszczeń, to właśnie w łazience jest największa wilgotność. Meble łazienkowe muszą być solidne i odporne na działanie pary wodnej.

Na rynku mamy dostęp do wielu mebli łazienkowych. Pojawiają się coraz bardziej wyjątkowe formy, ciekawe kształty i bardzo zróżnicowana kolorystyka.  Mamy o wiele większy dostęp do dodatków, okuć i wyposażenia łazienkowego w szczególności w meblach robionych na wymiar. Więc jaki materiał wybrać na meble do łazienki?

Po pierwsze materiał musi być wysoce odporny na wilgoć i wodę. Mowa tu nie tylko o parze wodnej, która unosi się w powietrzu podczas kąpieli ale również o odporności na zachlapania ( stojąca woda na blacie w okolicy umywalki). Musimy zwrócić uwagę na twardość materiału. W łazience jest dużo względnie ciężkich przedmiotów, które dodatkowo posiadają kanty, przez przypadek możemy upuścić szklany lakier do paznokci, czy dezodorant i poważnie uszkodzić zarówno pionowe, jak i poziome elementy mebli.

Wszytskie nasze oczekiwania idealnie spełni MDF - lakierowany w macie lub pół-macie. Jest przede wszytskim bardzo odporny na wilgoć (materiał nie puchnie) oraz na uszkodzenia mechaniczne. Rozsądnie jest unikać tego materiału na blaty użytkowe w łazienkach ponieważ może się rysować, oraz wybierać jasne kolory, gdyż mniej widać na nich ślady po dotknięciu. Materiał jest dostepny w każdym możliwym odcieniu (palety uzależnione od producentów lakierów) przez co mamy dowolność w aranżowaniu i projektowaniu mebli. 

Licencja: Creative Commons