Planując wakacje swoje i najbliższych, nie zapomnij zaplanować też waszego bezpieczeństwa. Dowiedz się jak bezpiecznie można teraz spędzać swój urlop.

Data dodania: 2012-07-18

Wyświetleń: 1249

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wakacje są okresem ,,żniw” dla przestępców. Ludzie wyjeżdżając na wakacje  zawsze zabierają ze sobą dużą ilość pieniędzy, aby w tym  czasie  korzystać ze wszystkich atrakcji  jakie nam umożliwiają kurorty itp. Nikt z nas nie chciałby nosić  cały czas gotówki  przy sobie w ciągłym stresie, że w każdej chwili  możemy wszystko stracić. Jak wiadomo banknoty łatwo ulegają uszkodzeniom, a podczas wakacyjnych szaleństw o szkody  nie jest trudno. Wystarczy chwila nieuwagi i  nasze wakacje  mogą ulec zmianie. Jednym z najlepszych rozwiązań jest, posiadanie plastikowej karty płatniczej. Jest ona niewielka więc zmieści się  w każdej kieszeni. W przypadku kradzieży tej  karty możemy uniemożliwić wypłatę pieniędzy z konta wykonując jeden telefon do banku. Bank blokuje dostęp do naszej kraty, więc  nasze pieniądze pozostaną na swoim miejscu. Robiąc to  nie musimy się martwić o dalszy wypoczynek  na obozie  i łatwiej o  bezstresowy powrót do domu. Rozwój technologii  w dzisiejszym dniu,  zapewnia nam możliwość dokonania płatności kartą płatniczą na całym świecie. Większość sklepów zaopatrzonych jest w terminale i w każdym mieście jest  bankomat.

Będąc na wakacjach  warto również zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszych wychowanków. W czasie od maja do sierpnia w szkołach organizowane są różne wycieczki grupowe. W autokarach bez problemu przypilnujemy  wszystkich podopiecznych. Problem zaczyna się podczas wspólnych spacerów. w tym samym czasie odpoczywa w tych samych placówkach  kilka grup wycieczkowych, z łatwością więc  pomylić grupę z którą przebywamy. Rozwiązaniem tego problemu  jest  udostępnienie każdemu uczestnikowi wypoczynku plastikowego identyfikatora, który zawsze ma przy sobie. Identyfikator ten zaopatrzony jest w  niezbędne informacje  kontaktowe w celu skontaktowania się z opiekunami bądź służbami porządkowymi. Właściciele hoteli czy ośrodków wypoczynkowych również dbają o nasze bezpieczeństwo gdy przebywamy u nich na wakacjach jako ich klienci. Uniemożliwiają obcym ludziom z zewnątrz, którzy nie są ich klientami, przebywanie na  terenie placówki. W tym celu każdy klient dostaje plastikową kartę, z której odczytywany jest kod wpuszczający na teren placówki.  

Licencja: Creative Commons