Kiedy rodzina się powiększa, nadchodzi czas na sprzedaż motocykla tudzież trzydrzwiowego Civica i zakup nowego (w znaczeniu "nowszego niż poprzednie") auta. Dla rodziny idealne wydają się auta klasy średniej (segment D).

Data dodania: 2012-06-04

Wyświetleń: 1541

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mając na uwadze wciąż niewysoką zasobność portfela przeciętnego Polaka oraz oznajmiany w mediach raz na jakiś czas kryzys, skupimy się autach 10-letnich, aby zaoszczędzić możliwie dużo środków. Dodatkowo, ze względu na dużą masę auta kombi z segmentu D, wybieramy diesla. Poniżej zaprezentowaliśmy zestawienie cen samochodów, które spełniają kryteria rodzinnego kombi. Wszystkie ceny dotyczą aut z silnikem wysokoprężnym oraz wyprodukowanych w roku 2002.

Auta zostały uszeregowane od najtańszego do najdroższego.

Nazwa samochodu Średnia cena samochodu
Peugeot 406 11 100
Citroen C5 I 11 600
Renault Laguna II 12 100
Ford Mondeo Mk3 12 300
Toyota Avensis I 15 200
Nissan Primera 15 800
Volkswagen Passat B5  18 900
Volvo V70 20 000
BMW Serii 3 21 300
Audi A4 24 100
Mercedes C-Klasa 24 900

Najtaniej można kupić samochody marek francuskich. Ranking otwiera Peugeot 406 - warto jednak pamiętać, że jest to auto generacyjnie starsze niż większość z pozostałych propozycji i w 2004 zakończono jego produkcję. Następne w kolejności propozycje to Citroen C5 i Renault Laguna II, auta bardzo nowoczesne (jak na swój wiek), a w przypadku Citroena jednocześnie jedno z największych. Ich niewysoka cena jest prawdopodobnie spowodowana obiegową opinią o awaryjności tych modeli. Niska cena samochodu może się jednak okazać warta podjęcia ryzyka - nawet jeżeli coś się zepsuje, będziemy mieli oszczędności na niewielkie naprawy. Zaskoczyć może niewysoka cena Toyoty Avensis. Należy zwrócić uwagę, że chodzi o pierwszą generację tego modelu, a więc auto już dość przestarzałe (podobnie jak Peugeot 406). Końcówka rankingu to marki z segmentu premium - tutaj oprócz za miejsce, płacimy także za prestiż. Spośród aut premium najniższa jest cena Volvo V70. Jest to auto również znacznie większe niż niemieccy konkurenci Mercedes i BMW, których auta mimo najwyższej ceny są jednocześnie jednymi z najmniejszych w zestawieniu. Zgodnie z oczekiwaniami, najdroższy w rankingu okazuje się Mercedes.

Pozostawiamy czytelnika z trudnym wyborem - mimo że wszystkie wymienione auta spełniają kryterium rodzinnego, dużego kombi oraz są w tym samym wieku, to ich ceny mogą się różnić nawet dwukrotnie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena