Zastanawiasz się nad zakupem mebli sosnowych? Powinieneś przeczytać, jakie są ich wady i zalety. Zapoznaj się z poniższym atykułem i uzyskaj cenne wskazówki na temat mebli z drewna sosnowego.

Data dodania: 2012-05-15

Wyświetleń: 2548

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Meble z drewna sosnowego, choć cieszą się dużą popularnością, mają też swoich przeciwników. Wielu ludzi twierdzi, że meble z drewna szybko się niszczą i po latach źle wyglądają. W wielu przypadkach można się z tym zgodzić. Zwłaszcza jeśli nie dbamy o nie i ich nie konserwujemy. Jednak z innego punktu widzenia surowiec, z którego są robione, ma wiele zalet. W dzisiejszej walce o ekologię drewno jest materiałem pożądanym. Ekologiczne wyroby są dzisiaj bardzo modne, a co najważniejsze bardzo zdrowe.

Inną zaletą jest fakt, iż drewno zachowuje odpowiedni klimat powietrza dzięki swoim właściwościom higroskopijnym, czyli wchłaniania oraz oddawania wilgoci. Nie elektryzuje się, przez co zmniejsza osadzanie kurzu. Jak wiemy, drewno jest bardzo stabilne i trwałe. Drewniane elementy nie ulegają zepsuciu czy złamaniu, są bardzo wytrzymałe nawet po wielu latach użytkowania. Niektórzy twierdzą, że im drewno sosnowe jest starsze, tym lepiej wygląda; co dzieje się za sprawą ciemnienia. Wszystko to jest prawdą pod warunkiem, że je szanujemy i o nie dbamy. Jeśli jednak uległy zniszczeniu czy też znudziły nam się w takiej postaci, można poddać je renowacji.

Dzisiaj bardzo modne staje się odnawianie mebli metodą decoupage. Technika ta polega na zdobieniu przedmiotów czy też mebli poprzez wycinanie różnego rodzaju wzorów i naklejaniu ich za pomocą specjalnych klejów. Ze zwykłej starej komody sosnowej można zrobić mebel w stylu kolonialnym, klasycznym, nowoczesnym, itp. Wszystko wedle własnego gustu przy niewielkim nakładzie pracy. Jeśli ktoś ma odrobinę fantazji, może stworzyć coś oryginalnego i niepowtarzalnego. Jeśli jednak nie ma się takiego daru, można po prostu je odświeżyć. Cała filozofia polega na tym, że należy przedmiot zetrzeć papierem ściernym aby usunąć starą, zniszczoną warstwę i nałożyć ten sam bądź inny kolor. Dodatkowo można zmienić uchwyty i nadać im nowego wyglądu.

Należy pamiętać, że ogromnym atutem mebli sosnowych jest ich cena oraz szeroki wybór. W Polsce producenci mebli sosnowych oferują szeroki wybór, począwszy od komód i szaf, po skrzynie, stoły, krzesła, itp. Meble sosnowe prezentują się elegancko w każdym wnętrzu, dają ciepło, a co  najważniejsze są bardzo trwałe. Nie zapominajmy o miłym zapachu, jakie wydziela lite drewno dzięki żywicy i olejkom eterycznym. Wszystko to może potwierdzić fakt, iż pomimo współczesnej technologii i trendów nie zostały one wyparte z rynku ani jako surowiec, ani jako element dekoracyjny. Meble drewniane, niezależnie od jego gatunku, są ponadczasowe i zawsze na topie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena